۱۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۴
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83426563
۰ نفر

برچسب‌ها

مسیرهای جدید گردشگری در اثر ثبت جهانی بیابان لوت تعریف می‌شود

کرمان- ایرنا - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به بازدید پنج هزار گردشگر خارجی طی سال گذشته از بیابان لوت اظهار داشت: می توان مسیرهای گردشگری جدیدی را با رعایت معیارهای حفاظتی یک اثر ثبت جهانی برای بازدید علاقه‌مندان بیشتر از قسمت های مختلف این اثر جهانی فراهم و تعریف کرد.

به گزارش ایرنا، فریدون فعالی شامگاه دوشنبه در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان با اشاره به اینکه برای حفاظت از بیابان لوت به عنوان نخستین اثر طبیعی ثبت جهانی ایران باید تابع قوانین و مقررات مرتبط باشیم افزود: گردشگری می تواند با مطالعه، برنامه ریزی و اطلاع رسانی مناسب مانع از تخریب عرصه های طبیعی در یک منطقه باشد.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته بیش از ۵ هزار گردشگر خارجی از محدوده بیابان لوت استان کرمان بازدید کردند و این نشان از امنیت پایدار در این منطقه است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر واگذاری عرصه های طبیعی به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری گفت: ایجاد اکوکمپ ها و پارک های جنگلی می توانند زمینه را برای حضور گردشگران در عرصه طبیعی فراهم آورد که در آینده نزدیک فضای مطلوبی را برای گردشگران فراهم کند.

فعالی خواستار  واگذاری عرصه های طبیعی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری شد و خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک بسته های سرمایه گذاری گردشگری استان کرمان تهیه و تدوین خواهد شد.

۹۸۸۹/ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha