۱۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۳
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83426381
۰ نفر

برچسب‌ها

ترویج فرهنگ ازدواج به واسطه نمایش فیلم‌ تاثیرگذار است

تهران- ایرنا- مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ترویج فرهنگ ازدواج به واسطه نمایش فیلم‌های مرتبط را کار ارزنده معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در «هفته فیلم ازدواج» و این حرکت را بذری برای سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط به منظور همراهی با معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سال‌های آتی دانست.

محمدرضا قرائتی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره اهمیت برگزاری «هفته فیلم ازدواج»، اظهار داشت:  این اتفاق کار بسیار ارزنده‌ای است و ای کاش این برنامه تداوم داشته باشد زیرا به هر حال در جامعه‌ای که ما زندگی می‌کنیم هیچ کاری همچون حوزه فرهنگ قدرت تاثیرگذاری برای ترویج هر موضوعی، خصوصا موضوعی مثل ازدواج که برای تشکیل یک خانواده انجام می‌شود را ندارد.

وی ابراز امیدواری کرد: کاری که وزارت ورزش انجام داده به شکل فراگیرتر در سال‌های آتی اتفاق بیفتد، از این رو باید برای هر استان و شهرستانی این امکانات فراهم شود تا فیلم‌هایی در خصوص ازدواج و خانواده و اقداماتی که یک زوج قبل از ازدواج و تشکیل خانواده باید انجام دهند، به تصویر کشیده شود و از آثاری که با این محتوا وجود دارد، استفاده کنند.

قرائتی گفت: با توجه به آمار و ارقامی که این روزها در رابطه با آسیب‌های اجتماعی از طریق قوه قضاییه اعلام می‌شود و با توجه به درصد افزایش آمار طلاق، این حرکت می‌تواند بذری باشد برای سایر دستگاه‌های مرتبط با این موضوع مثل وزارت ارشاد و سازمان سینمایی و همچنین قوه قضاییه تا بتوانند این حرکت را در سال‌های آینده به شکل گسترده‌تری انجام دهند.

«هفته فیلم ازدواج» برای اولین بار و به همت دبیرخانه ستاد ملی هفته ازدواج با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

این برنامه همزمان با هفته ازدواج از روز جمعه ۱۱ مرداد آغاز شده و تا روز سه‌شنبه ۱۵ مرداد ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱:۳۰ در سالن شماره ۸ باغ کتاب ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =