۱۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۳
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83426370
۰ نفر
عملیات نظامی ارتش سوریه علیه تروریست ها در ادلب از سر گرفته می شود

تهران-ایرنا- فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز دوشنبه اعلام کرد که به دلیل عدم پایبندی گروه های تروریستی به آتش بس در ادلب، عملیات نظامی علیه تروریست ها از سر گرفته می شود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه با صدور بیانیه ای افزود که گروه های تروریستی پایبندی به آتش بس در منطقه کاهش تنش در ادلب را رد کردند و چندین حمله را علیه غیرنظامیان در مناطق امن این استان انجام داده اند.

 این بیانیه ادامه داد: اینکه ترکیه به گروه های تروریستی مورد حمایتش که در ادلب متمرکزند، اجازه ادامه حمله به مناطق امن را می دهد بیانگر آن است که آنکارا همچنان به پایبندی به تعهداتش طبق توافق سوچی در منطقه ادلب بی توجه است؛ این مساله سبب تقویت حضور تروریست ها و گسترش خطر تروریسم در اراضی سوریه می شود.

این بیانیه یادآورشد که موافقت سوریه با آتش بس مشروط به پایبندی آنکارا به تعهداتش طبق توافق سوچی بود. با وجود تلاش  دولت سوریه در این خصوص، آنکار به تعهداتش عمل نکرده ، در نتیجه ارتش و نیروهای مسلح سوریه نیز عملیات خود را علیه گروه های تروریستی آغاز خواهد کرد و بنابر وظایف قانونی خود در حمایت از مردم سوریه و امنیت آن، به حملات تروریست ها پاسخ خواهد داد.

این در حالی است که سیزدهمین دور از مذاکرات آستانه با محوریت حل بحران سوریه روزهای ۱۱ و ۱۰ مرداد ماه با حضور نمایندگان دولت سوریه و مخالفان آن، نمایندگان کشورهای ضامن (ایران، روسیه،  و ترکیه) و برخی نمایندگان سازمان های بین المللی در شهر نور سلطان پایتخت قزاقستان برگزار شد.

تلاش برای برقراری آتش بس در استان ادلب در شمال غرب سوریه و بررسی تشکیل کمیته قانون اساسی از مهم ترین موضوعات این نشست بوده است.

ادلب استانی در شمال سوریه و در همسایگی ترکیه است که بیش از ۳ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند و به آخرین محل استقرار تروریست‌ها و گروه‌های مخالف دولت سوریه تبدیل شده است.

تروریست‌ها بارها از ادلب سایر مناطق سوریه و غیرنظامیان را هدف قرار داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =