۱۴ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۵۱
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83426154
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سینما فلسطین پاسوز هتل آسمان شد

۱۴ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۵۱
کد خبر: 83426154
سینما فلسطین پاسوز هتل آسمان شد

شیراز- ایرنا- آتش‌سوزی ۱۲ مردادماه در هتل آسمان شیراز سینما فلسطین را هم به تعطیلی کشاند.رایزنی‌ با فرمانداری شیراز و ارگان‌های ذی‌ربط برای تعیین زمان بازگشایی این سینما ادامه دارد.

سینما فلسطین از مجموعه سینماهای قدیمی شیراز با عمری بیش از ۵۰ سال است که در ابتدای خیابان رودکی شیراز قرار دارد. همان خیابانی که هتل سوخته آسمان در آن قرار گرفته است. این سینما نیز همچون دیگر کسب و کارهای موجود در خیابان رودکی دستخوش تعطیلی اجباری شده است.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری فارس روز دوشنبه  ۱۴ مردادماه به ایرنا گفت: مجبور شدیم سینما فلسطین را به دلیل آتش‌سوزی هتل آسمان از بعد از ظهر ۱۲ مردادماه تعطیل کنیم.

رسول شهابیان از رایزنی‌ با فرمانداری شیراز و ارگان‌های ذی‌ربط برای تعیین زمان بازگشایی سینما سخن گفت و افزود: ورودی سینما در خیابان رودکی است و مسئله اینجاست که در حال حاضر خیابان مسدود و تردد در آن ممنوع است.

او ادامه داد: فعلاً بنا بر دستور صادرشده برای کسبه و اهالی خیابان رودکی و مجاوران هتل آسمان، این سینما نیز تعطیل شده است باید ببینیم در روزهای آینده حاصل گفت‌وگوها و رایزنی‌ها چه می‌شود، فعلاً منتظر پاسخ می‌مانیم.

براساس آمار بدست آمده  از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این سینما در زمره سینماهای پرفروش و پر مخاطب در خیابان زند است. روزانه ۸۰۰ نفر و به‌طور متوسط در یک هفته ۵۰۰۰ نفر سینما فلسطین را برای تماشای فیلم انتخاب می‌کنند. هر یک روز تعطیلی به این سینما آسیب اقتصادی بسیاری خواهد زد و کسب‌وکار آن تا راه‌اندازی مجدد خیابان رودکی و برقراری آرامش در گذر زند با مشکل مواجه خواهد شد.

خیابان زند شیراز از سرمایه‌های تاریخی و فرهنگی شیراز است. خیابان رودکی نیز با تعداد هتل‌های بسیار، غذاخوری‌های سنتی، کتابفروشی‌ها و کافه‌ها، و البته سینما فلسطین یکی از پرخاطره‌ترین و پرطرفدارترین خیابان‌های این شهر به شمار می‌رود.

هتل ۱۸طبقه آسمان در ساعت ۱۱ صبح روز ۱۲ مردادماه براثر آتش گرفتن ۲هزار تشک که در طبقه منفی ۲ انبار شده بود، دچار آتش سوزی شد. خاموش کردن‌ آتش بیش از ۱۴ ساعت زمان برد. به دلیل آسیب بسیار به سازه‌های این هتل و حرارت بیش از ۴۰۰ درجه سانتیگرادی این آتش‌سوزی، مسئولان به‌منظور امن‌سازی محیط و جلوگیری از ریزش احتمالی ساختمان خیابان رودکی را مسدود  و برای حفظ امنیت ساکنان و کسبه این منطقه، این بخش شهر را تعطیل و تخلیه کرده‌اند.  

۹۸۸۵ /۶۱۱۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها