۱۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83426015
۰ نفر

برچسب‌ها

«مسی» و «نیمار» برترین خالقان موقعیت گل در پنج لیگ اول اروپا

تهران- ایرنا- براساس تازه‌ترین آمار و ارقام منتشر شده، زمانی که پای درصد موفقیت‌آمیز بودن پاس گل و به ثمر نشستن آن به میان آید، «لیونل مسی» و «نیمار» برترین خالقان گل در جمع تمامی بازیکنان حاضر در پنج لیگ اول اروپا هستند.

بحث رایج میان اهالی فوتبال و هواداران همواره این بوده که بین «لیونل مسی» و «کریستیانو رونالدو» کدامیک بزرگتر است و در حالی که توانایی‌های باورنکردنی رونالدو در گلزنی به عنوان یکی از جنبه‌های کلیدی تمامی مباحثه‌ها مطرح می‌شود، برخی دیگر به طور کلی نقش انکارناپذیر مسی در ورزش فوتبال را برای استدلال برتری مرد آرژانتینی عنوان می‌کنند.

با این وجود، ستاره آبی اناری‌ها به وضوح در حوزه خلاقیت پیشتاز این جدال تمام نشدنی است.

در این بین، تازه‌ترین آمار و ارقام حاکی از آن است که مسی برترین استعداد خالق موقعیت گلزنی در پنج لیگ اول اروپا است؛ در واقع مسی از این حیث یک سر و گردن از همتایان خود بالاتر است.

براساس نتایج آمار جمع آوری شده، مسی موثرترین خالق موقعیت در پنج لیگ مطرح اروپا است؛ در جمع‌آوری این آمار به ۲ متغیر "تعداد موقعیت‌های خلق شده به ازای هر بازی" و "تعداد گل‌های مورد انتظار از طریق موقعیت‌های خلق شده" توجه شده است.

با توجه به این ۲ متغیر، درصد موفقیت آمیز بودن پاس گل‌های مسی نسبت به سایرین اختلاف چشمگیری دارد.

در این آمار «نیمار» از این حیث در رتبه دوم جای دارد و نام «ادن هازارد» ستاره تازه وارد رئال را نیز می‌توان در این فهرست مشاهده کرد.

نکته جالب توجه این است که در این آمار نامی از رقیب سنتی و همیشگی کاپیتان آلبی سلسته به چشم نمی‌خورد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =