تسلط نداشتن کارگزاران بر قوانین معضل اصلی نظام اداری است

تبریز- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیشترین معضلات نظام اداری ناشی از ضعف کارگزاران دولت در تسلط بر قوانین و مقررات است، گفت: کارشناسان و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید توانایی تفسیر آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، قوانین و مصوبات را داشته باشند.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا قاسم‌زاده روز دوشنبه در جلسه بررسی مسایل و مشکلات فرمانداری جلفا، با بیان اینکه در هیچ بخشی، از نظر قانون و مقررات کمبود نداریم، افزود: مهم این است که بتوانیم از قوانین و مقررات در جهت حل مشکلات استفاده کنیم که این امر نیازمند تهیه برش استانی، منطقه‌ای و شهرستانی از اسناد بالادستی است.
وی با اشاره به اینکه دولت‌ها در مواقع بحرانی نقش اصلی را بر عهده دارند، گفت: بر این اساس کارآمدترین و زبده‌ترین کارشناسان بخش‌های مختلف باید در اختیار دولت باشند که این مهم در استخدام نیروی انسانی باید مورد توجه قرار گیرد.
قاسم‌زاده تأکید کرد: دستگاه‌های دولتی هم در زمان گزینش نیرو باید دقت کافی داشته باشند و هم در طول به‌کارگیری نیروها باید آنها را از نظر اطلاعات و ابزارهای در اختیار همواره به‌روز نگه دارند.
وی همچنین به گستردگی وظایف فرمانداری‌ها اشاره کرد و گفت: فرمانداری به‌عنوان دستگاه حاکمیتی و نماینده عالی دولت در سطح شهرستان باید از نظر امکانات و نیروی انسانی سرآمد باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی در خصوص مشکلات فرمانداری جلفا و منطقه آزاد ارس نیز گفت: این موضوع باید به‌صورت ریشه‌ای و در سطح ملی مابین تمام فرمانداری‌ها و مناطق آزاد کشور حل شود.
وی همچنین نقش فرمانداری‌ها در برگزاری انتخابات را نقش محوری خواند و گفت: تلاش می‌کنیم فرمانداری‌ها در دوره انتخابات با مشکلات مواجه نشوند.

صادق احمدی، فرماندار جلفا نیز گزارشی از آخرین وضعیت برخورداری و برخی از مسائل و مشکلات شهرستان از جمله محدودیت فضای اداری و کمبود تجهیزات فرمانداری و نبود نمایندگی صداو سیما در شهرستان ارایه کرد.

۶۱۲۰/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =