معاون سازمان پدافند غیرعامل: تولید نفت در خلیج فارس پایدار می‌ماند

بوشهر- ایرنا -معاون انرژی فرمانده سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تولید نفت در خلیج فارس همواره پایدار خواهد ماند و این وعده را به مردم می دهیم که خلیج فارس مانند یک «دُر گرانبها» توسط حافظان میهن اسلامی و تلاشگران صنعت نفت حراست خواهد شد.

سردار محمدعلی مطیعی روز دوشنبه در آیین معارفه فرمانده ارشد پدافند غیر عامل منطقه ویژه پارس افزود:پدافند غیر عامل به عنوان یکی از موثرترین و پایدارترین روش های دفاع در مقابل تهدیدات حوزه انرژی مطرح است که کاهش آسیب پذیری و افزایش پایداری را به ارمغان می آورد.

وی یادآور شد: سازمان پدافند غیر عامل کشور پس از مشورت با وزیر نفت، حکم ارشدیت مهندس پیروز موسوی  به عنوان مدیر ارشد شرایط اضطراری در منطقه صادر شد که با توجه به وضعیت ویژه خلیج فارس، این وظیفه جدیدی است که به ایشان تفویض می شود.

معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور ادامه داد؛ علاوه بر حکم فوق که جنبه مدیریتی دارد مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس به عنوان فرمانده ارشد پدافند غیر عامل منطقه پارس جنوبی نیز منصوب می‌شود.

سردار مطیعی با اشاره به اینکه عالی‌ترین مقامات کشور انتصاب سید پیروز موسوی را به عنوان فرمانده ارشد پدافند غیر عامل پارس جنوبی مورد تایید قرار داده‌اند، افزود؛ این موضوع نشان می‌دهد که این انتصاب، یک ابلاغ  عادی نیست و بار حقوقی بسیار بالایی دارد.

سید پیروز موسوی فرمانده ارشد پدافند غیر عامل منطقه ویژه پارس نیز در این مراسم پارس جنوبی را امانت ٨٠ میلیون ایرانی خواند که ۷۰ درصد گاز و ٤٠ درصد محصولات پتروشیمی کشور را تولید می کند و از این منظر یک منطقه صنعتی منحصر به فرد در کشور به شمار می‌رود.

وی افزود: پارس جنوبی گنجینه ملی است  و پایداری در تولید اولویت اصلی فرماندهی ارشد پدافند غیر عامل منطقه ویژه پارس است.

موسوی یادآور شد: پایداری تولید و حفظ جان انسان ها از وظایف اصلی مدیریت بحران در منطقه است که سعی می کنیم با کمک همه مردم ‏، شرکت های مستقر در منطقه و نهادهای نظامی و امنیتی از این ثروت ملی به خوبی نگهداری کنیم.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس شیوه نامه ابلاغی وزارت نفت را دستور العمل اجرایی در شرایط بحرانی بر شمرد که این شیوه نامه در قالب تمرین‌های ماهانه ،از جمله تمرینی که امروز صبح برگزار شد همواره در معرض آزمون و خطا قرار خواهد گرفت.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =