آماده گسترش همکاری با لبنان هستیم

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آماده گسترش همکاری ها با لبنان و کمک به این کشور در حوزه بهداشت و سلامت هستیم.

سعید نمکی روز دوشنبه در نشست با جمیل جبق وزیر بهداشت لبنان گفت: حزب الله یار دیرین ایران در منطقه و مایه دلگرمی رهبری ایران است و ما خود را مکلف به حمایت از لبنان می دانیم.

وی اضافه کرد: ما امکانات وسیعی در زمینه بهداشت و سلامت داریم. ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز خود را در داخل کشور تامین می کنیم و تصمیم داریم در آینده نزدیک همه داروها داخل کشور تولید شود. اکنون به درجه ای از پیشرفت رسیده ایم که خدمات که بهداشت و سلامت را به مهمانان خارجی ارایه می کنیم.

 نمکی تاکید کرد: آمادگی داریم در زمینه دارو، تجهیزات پزشکی و همچنین حوزه درمان و آموزش به ملت لبنان کمک کنیم.  قصد داریم برنامه مشترک پنج ساله همکاری ها بین دو کشور را تدوین کنیم.  

وزیر بهداشت لبنان نیز در این نشست با اشاره به بازدید خود از مراکز پزشکی ایران، پیشرفت های ایران در حوزه بهداشت و سلامت را شگفت انگیز اعلام کرد و گفت: مصمم به گسترش روابط با ایران در حوزه بهداشت و سلامت هستیم.

وی ادامه داد: از پیشرفت های ایران در حوزه بهداشت سلامت و داروسازی شگفت زده شدم. ایران پیشتاز کشورهای منطقه در پوشش همگانی سلامت است.

جبق افزود: نیازمند کمک ایران برای ایجاد آزمایشگاه مرکزی در لبنان هستیم.

«جمیل جبق» وزیر بهداشت لبنان اواخر هفته گذشته وارد مشهد مقدس شد و پس از بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی این شهر با استاندار خراسان رضوی دیدار و تفاهم نامه بین وزارت بهداشت لبنان با دانشگاه علوم پزشکی مشهد را امضا کرد.

وزیربهداشت لبنان روز شنبه عازم تهران شد و از مرکز خدمات جامع سلامت الزهرا (س) در شهرک دانش و خانه بهداشت روستای زرنان در شهرستان قدس در حومه پایتخت بازدید کرد. وی همچنین با رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی ایران دیدار و درباره راه های گسترش همکاری ها تبادل نظر کرد. جبق همچنین قرار است از دیگر مراکز بهداشتی درمانی، تحقیقاتی و تولید داروی ایران نیز بازدید کند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =