افزایش ازن، هوای پایتخت را برای بیماران ناسالم کرد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (دوشنبه) با افزایش ۶۸ واحدی آلاینده ازن و قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۲۵ برای گروه های حساس (بیماران قلبی و ریوی)‌ ناسالم اعلام شده است.

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میزان آلاینده ازن هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز با افزایش ۶۸  واحدی  از عدد ۵۷ به ۱۲۵ رسیده است.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون از ۹۱ به ۹۴ رسیده است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۷۷ به ۷۴ کاهش و منوکسیدکربن نیز از ۲۹ به ۳۵ افزایش داشته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شریف (منطقه ۲) با شاخص ۱۲۷،‌ شهرداری (منطقه ۲۲) با شاخص ۱۱۹ و شهرداری (منطقه ۱۱) با شاخص ۱۱۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های ستاد بحران (منطقه۷) با شاخص ۴۷،  شهرداری ( منطقه ۲) با شاخص ۶۵ و پونک با شاخص ۶۶ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =