هفته فرهنگی آذربایجان‌غربی پاییز امسال در ارزروم برگزار می‌شود

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: هفته فرهنگی این استان به منظور تبادل فرهنگی با کشورهای همسایه، پاییز امسال در اررزوم برگزار می‌شود.

علی مصطفوی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری هفته فرهنگی آذربایجان‌غربی در ارزروم ترکیه افزود: این برنامه در راستای توسعه روابط فرهنگی با کشورهای همسایه برگزار می‌شود زیرا در شرایط فعلی با توسعه ارتباطات فرهنگی می‌توان اثر تحریم‌ها را از بین برد و ارتباط صمیمی را با کشورهای همسایه برقرار کرد.

وی بیان کرد: پنج کمیته برای برگزاری هر چه بهتر این برنامه راه اندازی می شود تا نواقص و پیشنهادات را بررسی و رفع کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: کمیته پشتیبانی و مالی با مسوولیت شهرداری ارومیه، کمیته دانشگاهی با مسوولیت دانشگاه ارومیه، کمیته فرهنگی و گردشگری با مسوولیت ادراه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، کمیته ورزشی با مسوولیت اداره کل ورزش و جوانان این استان و کمیته سیاسی و تشریفات با مسوولیت اداره کل سیاسی استانداری تشکیل و راهبری می‌شود.

مصطفوی تاکید کرد: باید تا ۲ هفته آینده تعداد غرفه‌های مورد نیاز، منابع مالی این برنامه، سالن محل برگزاری برنامه‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی این استان و موضوع اسکان عوامل تعیین شود.

وی اضافه کرد: مسوولان مرتبط نیز هماهنگی لازم را با مسوولان ارزروم داشته باشند تا مشکلی در برگزاری این برنامه ایجاد نشود.

در این جلسه مسوولان و نمایندگان دستگاه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، حوزه هنری استان، اداره کل ورزش و جوانان استان، دانشگاه ارومیه، شهرداری و میراث فرهنگی به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و برای اجرای هر چه بهتر این برنامه اعلام آمادگی کردند.

ارزروم یکی از شهرهای تاریخی و بزرگ ترکیه است که در حدود ۳۰۰ کیلومتری مرز جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =