۱۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۷
کد خبرنگار: 2144
کد خبر: 83425672
۰ نفر

برچسب‌ها

«شهر خودرو» در کنگاور ایجاد می شود

کرمانشاه- ایرنا- شهردار کنگاور گفت: طرح احداث «شهر خودرو» در این شهر برای تسهیل در خدمات به شهروندان، جذب رضایت عمومی و جلوگیری از ترددهای غیرضروری به شهر در حال تدوین است.

رامین صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر اینکه توسعه پایدار شهری بیش از هر زمان دیگری برای کشورهای در حال توسعه اهمیت دارد، افزود: بیش از ۷۰‌ درصد جمعیت شهرستان کنگاور یعنی ۵۱ هزار نفر در شهر زندگی می‌کنند.

وی اظهار داشت: در چنین شرایطی افزایش دسترسی شهروندان به خدمات و تسهیل در دریافت آن نقش مهمی در میزان رضایتمندی آنان دارد که با همین نگاه، شهرداری کنگاور، سعی داشته تا سطح کیفی زندگی شهروندان را هرچه بیشتر ارتقا دهد.

صادقی در ادامه با بیان اینکه احداث پروژه شهرخودرو نیز در این راستا انجام می شود، گفت: این پروژه به عنوان طرحی خاص است که می‌تواند علاوه بر دسترسی آسان برای شهروندان از بسیاری از ترددهای غیرضروری جلوگیری و در کاهش آلودگی هوا نیز موثر باشد.

وی با بیان اینکه مرحله نخست شهر خودرو با احداث ۴۱ واحد صنفی آغاز خواهد شد، تصریح کرد: براساس آمار اتحادیه مشاوران خودرو کنگاور، تعداد ۴۱ واحد دارای مجوز در این شهرستان در حال فعالیت هستند که با احداث شهر خودرو باید به محل جدید جابه جا شوند.

شهردار کنگاور عملیاتی شدن این طرح را مستلزم حمایت فرماندار و همکاری اعضای شورای ترافیک و اداره صنعت و معدن و اتاق اصناف دانست.

سالهاست پراکندگی نمایشگاه های خودرو به صورت جسته و گریخته در سطح شهر کنگاور به خصوص بلوار انقلاب، سیمای منظر شهری پیشانی استان را خدشه دار کرده که با ایجاد سد معبر و تضییع حقوق شهروندی گلایه و نارضایتی عموم مردم را در پی داشته باشد.

شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۵ هزار نفر در شرق استان کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۷/۳۰۳۳

برچسب‌ها