۱۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 1616
کد خبر: 83425549
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار شاهرود: فاصله گرفتن از کتاب عقلانی نیست

شاهرود - ایرنا - معاون استاندار سمنان  و فرماندار شاهرود گفت: ملت ها به میزان فهم و خرد خود رفاه ایجاد می کنند پس دوری از کتاب فاصله گرفتن از عقل است.

محمد کرم محمدی دوشنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شاهرود در فرمانداری این شهر افزود: برترین و کاملترین دین خدا اسلام است که بزرگترین معجزه کتاب قرآن بر اساس فهم انسان ها و برای تکامل آنها بر پیامبر نازل شده است.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم منزلت انسان ها را با میزان دانایی می سنجد ،ادامه داد: دانایی برای انسان ها سازگاری و احساس مسولیت به همراه دارد.

فرماندار شاهرود گفت: امروزه فضای مجازی ، اخلاق ،احساس،ارتباط عاطفی  و نگاه به یگدیگر را در خانواده ها تحت تاثیر قرار داده و حتی ارتباط با کتاب را قطع می کند.

محمدی اظهار امیدواری کرد، انجمن کتابخانه های عمومی بتواند فضای مناسبی برای نشر آثار و حضور نویسندگان و شاعران جوان توانمند این منطقه در فضای مجازی فراهم کند.

معاون استاندار و فرماندار شاهرود تاکید کرد: میزان انتشار موارد خلاف اخلاق  در شبکه های مجازی  از نیازمندی های واقعی انسان  بیشتر است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود هم در این نشست گفت: هشت هزار و ۱۸۷ نفر در بخش های مختلف نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در چهار رده سنی از این شهرستان شرکت کردند.

سید ابراهیم موسوی افزود:شرکت کنندگان امسال نسبت به دوره قبل در شاهرود  ۲۸ درصد افزایش داشته و ۴۴ برگزیده شهرستانی در اختتامیه این جشنواره تقدیر خواهند شد.

وی ادامه داد: کتابداران کتابخانه های عمومی شاهرود علاوه بر پیگیری جشنواره رضوی در ساعات کاری و غیر اداری  باحضور در میان مردم در بوستان ها ،شهرک های حاشیه ای ،مساجد ،پادگان ها و زندان به تبیین کتاب ها و نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخته اند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود با بیان اینکه در نشست های انچمن کتابخانه های عمومی ۸۳ کتاب از نویسندگان منطقه معرفی شده است ، افزود: کتاب " اغذیه فرهنگی" اثر رضا مهدیان در انتشارات چلچله شاهرود چاپ شده است.

نویسنده کتاب اغذیه فرهنگی هم در معرفی کتاب خود گفت: با توجه به حساسیت های فضای مجازی ، کانالی با عنوان اغذیه فرهنگی و مطالب اخلاقی ، آداب معاشرت و رفتار های فرد در جامعه ایجاد شد.

رضا مهدیان افزود: تلاش پنج ساله برای جمع آوری این مطالب و استفاده از آثار بزرگان در این کتاب انجام شده است.

در شهرستان شاهرود ۱۶ باب کتابخانه عمومی نهادی، یک باب کتابخانه عمومی مستقل و پنج باب کتابخانه عمومی مشارکتی با حدود۳۳۰ هزار جلد کتاب وجود دارد. 
شهرستان شاهرود با ۵۳ هزار کیلومتر مربع مساحت و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد. 
۷۳۵۸/۶۱۶۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها