۱۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83425540
۰ نفر

برچسب‌ها

دعوت بهزیستی اردکان از مردم برای اهدا نذر قربانی به نیازمندان

یزد - ایرنا - رئیس بهزیستی اردکان گفت: همزمان با دهه ولایت (عید قربان تا عید غدیر)، تمامی مراکز و موسسه‌های خیریه تحت نظارت این اداره در سطح شهرستان ، آماده دریافت مشارکت‌های نقدی، غیرنقدی، قربانی و نذر افراد خیر است.  

دوشنبه ۲۱ مرداد ماه جاری برابر دهم ذی الحجه ۱۴۴۰ هجری قمری روز عید سعید قربان در ایران و تعطیل است.

حمیدرضا پایدارفر، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا از مردم خواست دام زنده یا گوشت قربانی و همچنین نذر این روز را به مراکز نگهداری معلولان جسمی - حرکتی، روانی و ذهنی، سالمندان، کودکان بد سرپرست و بی سرپرست و این اداره اهدا کنند.  
وی اضافه کرد: در حال حاضر مراکز نگهداری معلولان و سالمندان، به دریافت نذر قربانی نیاز بیشتری دارد، البته، مردم با توجه به نیت شخصی نذر را اهدا کنند.
رئیس بهزیستی اردکان یادآور شد: خیران سال گذشته روز عید قربان، ۹۰۰ کیلوگرم گوشت گرم به ارزش ۷۵۰ میلیون ریال، نذر نقدی و غیرنقدی شامل برنج، روغن و دیگر اقلام خوراکی را به مراکز تحت پوشش بهزیستی اهدا کردند.  

بهزیستی اردکان هزار و  ۸۰۰ معلول و ۳۵۶ خانوار نیازمند را تحت حمایت خود دارد و خدمات را از طریق ۴۷ مرکز روزانه و شبانه روزی شامل ۱۹ مهد کودک، ۱۴ مرکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی و ویزیت در منزل، ۱۰ موسسه فعال در حوزه پیشگیری و سه موسسه خیریه  ارائه می‌کند.

در این شهرستان یک مرکز مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی شامل خط تلفن اورژانس اجتماعی ( ۱۲۳) و  یک تیم خدمات سیار اجتماعی فعال است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/‌‬ ۲۰۴۷/ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =