نخستین رویداد ملی دانش آموزی استان در شاهرود برگزار می‌شود

شاهرود- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: مسابقات دانش آموزی کشور نخستین رویداد فرهنگی - ورزشی ملی استان است که در شاهرود برگزار می شود.

محمد دستورانی دوشنبه در نشست خبری که در سالن ورزشی اخوین اداره آموزش و پرورش شاهرود برگزار شد،  با بیان اینکه مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان دختر کشور ۲۰ مرداد ماه در شاهرود برگزار می شود افزود: بیش از یک هزار نفر از ۳۲ استان کشور در این مسابقات حضور دارند. 

وی، میزبانی این مسابقات را دستاورد مهمی برای استان سمنان عنوان کرد و یادآور شد: در قالب این مسابقات ظرفیت های مهم و هویت شهرستان در بخش های فرهنگی، ورزشی و گردشگری معرفی می شود. 

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت:۶۵۴ دانش آموز دختر در ۲ رشته والیبال و فوتسال به مدت ۶ روز با یکدیگر رقابت می کنند.

دستورانی به نشست های مختلف برای برگزاری مسابقات اشاره کرد و ادامه داد:  ۱۹ کمیته برای برگزاری این مسابقات فعال شده‌اند که کمیته تجهیز سالن، ثبت نتایج و امتیازات، کمیته هماهنگی دستگاه های اجرایی، کمیته پذیرش و تشریفات، کمیته ارزشیابی، ترابری و حمل و نقل، خدمات پزشکی، انتشارات و تبلیغات، امور فرهنگی، مالی حسابداری و افتتاحیه و اختتامیه از کمیته های تشکیل شده هستند.

وی تقویت سواد حرکتی در دانش آموزان را یکی از اهداف برگزاری مسابقات عنوان کرد و افزود: جسم سالم در رسیدن به تکامل فکری و روحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دستورانی یادآور شد: هماهنگی با نماینده و ناظر فدراسیون ورزشی مدارس و انجمن ها، تهیه برنامه جامع و پیگیری برپایی نمایشگاه فرهنگی از دیگر مواردی است که برای  برگزاری آن ها چاره اندیشی شده است.

وی افزود: میزبانی مسابقات دانش آموزی کشور، سرزندگی  نوجوانان و جوانان را به همراه دارد و فرصتی مطلوب برای نمایش توانمندی های شهرستان شاهرود است و همکاهنگی های لازم با دستگاه های اجرایی شهرستان انجام شده است.

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش سمنان:
فدراسیون ورزشی دانش‌آموزی پایه‌گذار توسعه ورزش قهرمانی است.

 معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان هم در این نشست گفت:  فدراسیون ورزشی دانش‌آموزی پایه‌گذار توسعه ورزش قهرمانی است و نقش مهمی در ارتقا فنی دانش‌آموزان با حضور در این مسابقات دارد.

علیرضا حاجی قاسمی افزود: برگزاری این مسابقات فرصت طلایی برای شاهرود است و ظرفیت‌های شهرستان را محک می‌زند.

وی، به قضاوت ۴۰داور در این مسابقات ورزشی اشاره کرد و ادامه داد:  اعتبار مورد نیاز این رویداد از فدراسیون ورزشی دانش‌آموزی جذب و برای ارتقا کیفیت از امکانات دانشگاه شاهرود استفاده شده است.
.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: براساس تحقیقات انجام شده سواد حرکتی نقش مهمی در بزرگسالی دارد، یادگیری حرکات پایه بنیادین در دوران کودکی و نوجوانی شکل میگیرد و در صورت از دادن این فرصت نوجوانان دچار کم‌تحرکی در بزرگ‌سالی می‌شوند.

وی، ارتقا اقتصادی و فرهنگی را از دیگر دستاوردهای این رویداد ورزشی عنوان کرد و افزود: در شرایطی که کشورهای توسعه‌یافته برای توسعه گردشگری ورزشی برنامه‌ریزی دارند این اتفاق می‌تواند دستاورد خوبی باشد.

حاجی قاسمی با اشاره به خریداری امکانات و ملزومات خوابگاهی جدید یادآورشد: تلاش شده همه امکانات از داخل شهر مهیا شود.

وی با بیان اینکه حدود 2 هزار تماشاچی در مراسم افتتاحیه حضور خواهند داشت، تصریح کرد: با توجه به اینکه این مسابقات به دختران اختصاص دارد،برای حضور تماشاچی با محدودیت‌هایی مواجه هستیم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان گفت: تلاش می شود تیم‌های حذف‌شده به مدت ۲۴ساعت در شاهرود حضور داشته و از اماکنی نظیر شیخ ابوالحسن خرقانی،  بایزید بسطامی،  آبشار و مکان های دیدنی دیگر شهرستان بازدید کنند.

در استان سمنان حدود ۱۲۰ هزار دانش آموز تحصیل می‌کنند که از این میزان، ۳۲ هزار و۳۰۰ دانش آموز سهم شهرستان شاهرود است که در ۵۶ پیش دبستانی، ۱۴۲ مدرسه دولتی و ۳۹ مدرسه غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند.

۷۳۵۹/۶۱۶۷

اخبار مرتبط