۱۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83425480
۰ نفر

برچسب‌ها

 یگان پهپادی یمن دو فرودگاه و یک پایگاه نظامی عربستان را هدف قرار داد

تهران – ایرنا - یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز (دوشنبه) اعلام کرد که پهپادهای این یگان در یک عملیات منحصر بفرد و بزرگ 2 فرودگاه "ابها" و "نجران" و همچنین پایگاه نظامی هوایی "ملک خالد" را هدف قرار دادند.

تارنمای شبکه خبری "المسیره" یمن و دیگر رسانه های عربی منطقه امروز (دوشنبه) با درج خبری فوری در تارنماهای خود اعلام کردند که یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن در یک عملیات بزرگ دو فرودگاه و یک پایگاه هوایی در عربستان را هدف قرار داد.
فرودگاه "ابها" در استان "عسیر" و در حد فاصل دو شهر «خمیس مشیط و ابها» قرار دارد  و به طور حدودی 300 کیلومتر تا نزدیکترین مرز یمن فاصله دارد.
فرودگاه "نجران" نیز در استان نجران و در فاصله نزدیکی با مرز یمن قرار گرفته است.
پایگاه نظامی هوایی "ملک خالد" نیز در شهر «خمیس مشیط» و در استان عسیر قرار داد که فاصله آن نزدیک به فاصله فرودگاه ابها از مرز یمن است.
سرتیپ "یحیی السریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن در خصوص این عملیات بزرگ پهپادی به شبکه المسیره گفت: این حملات در ابتدا اجرای دستورات "عبدالملک بدر الدین الحوثی" رهبر عالی انقلاب یمن و سپس در پاسخ به حملات هوایی متوالی و جنایت های ائتلاف متجاوز به یمن انجام می شود.
رهبر عالی انقلاب یمن در سخرانی اخیر خود گفته بود به حملات وحشیانه ائتلاف متجاوزین علیه غیرنظامیان در یمن پاسخ های دردناکی خواهیم داد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: در عملیات نخست آشیانه پهپادهای سعودی در فرودگاه نجران را هدف قرار دادیم و این حمله منجر به تعلیق پروازهای این فرودگاه شد.
وی افزود: در عملیات دوم مواضع راهبردی و مهم را در پایگاه ملک خالد هدف قرار دادیم و در عملیات سوم نیز آشیانه جنگنده ها و چند موضع مهم دیگر در فرودگاه ابها را بمباران کردیم که منجر به تعطیلی این فرودگاه شده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی به شهادت رسیده اند.
هفتم تیرماه ۹۸ منابع خبری اعلام کردند که امارات تصمیم گرفته بخش بزرگی از نظامیان خود را از یمن خارج کند.
نکته جالب و قابل توجه در این است که عبدربه منصور هادی چند وقت پیش در فراری دوباره از عربستان به آمریکا رفت و از تمامی مسئولیت‌های خود استعفای مجدد داد؛ دلیل حمله عربستان و امارات برای حمله به یمن بازگرداندن منصور هادی به قدرت بود، که با فرار وی به آمریکا دیگر دلیلی برای ادامه تجاوز عربستان، امارات و متحدانش به یمن باقی نمی‌ماند، اما ما هر روز شاهد بمباران یمنی ها توسط ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان هستیم.
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =