عزم وزارت علوم برای برخورد با فروش پایان‌نامه جدی است

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تخلفات برخی سایت‌ها در تبلیغات خرید و فروش پایان‌نامه به اطلاع پلیس فضای مجازی(فتا) می‌رسد و تا زمانی که بازار پایان‌نامه فروشی باز است وزارت علوم هم مبارزه می‌کند.

برخی سایت‌های تبلیغاتی اقدام به انتشار تبلیغات در خرید و فروش پایان‌نامه‌های دانشجویی با قیمت‌های گزاف می‌کنند. به نظر می‌رسد این سایت‌ها برای جلب مشتری، خدمات تضمینی را در لیست وعده‌های تبلیغاتی خود قرار داده‌اند.
در این زمینه «حسین آقابابایی» روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره تبلیغات مراکز غیرمجاز پایان‌نامه در برخی سایت‌ها و اقدامات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ادامه برخورد با این مراکز اظهار داشت: این تبلیغات باید مستندسازی شود و از یک سال پیش گزارش‌هایی در خصوص برخی سایت‌های متخلف در رابطه با عرضه و فروش پایان‌نامه دریافت کرده‌ایم.
وی تصریح کرد: در برخی موارد گزارش‌هایی از این سایت‌ها در اختیار معاونت حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار می‌گیرد و کارشناسانی برای بررسی این تبلیغات فعال شده‌اند اما این سایت‌ها مانند چشمه جوشان و تمام نشدنی هستند.

آقابابایی در مورد راهکار فیلتر شدن سایت‌های فروش پایان‌نامه نیز گفت: فیلتر کردن این سایت‌ها روش مناسبی نیست چون راه‌های دور زدن فیلتر را می‌شناسند و با وجود فیلترینگ هنوز مبادرت به انتشار تبلیغات فروش پایان‌نامه می‌کنند.
این مسئول وزارت علوم اظهار داشت: ابزارها برای برخورد با این سایت‌ها کند است اما وزارت علوم در برخورد با آنها جدیت دارد، البته تقاضای دانشجویان هم برای استفاده از این سایت‌ها باید کاهش یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =