۱۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۸
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83425293
۰ نفر

برچسب‌ها

ترافیک مصرفی اینترنت در کردستان ۲ برابر افزایش یافت

سنندج - ایرنا - طبق اعلام مخابرات منطقه کردستان، ترافیک مصرفی اینترنت استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ برابر افزایش یافت.

مدیر مخابرات منطقه کردستان عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک مصرفی استان در شبانه روز حدود ۵۰ ترابایت است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ برابر افزایش نشان می‌دهد.

آزاد حکمت به افزایش و توسعه ظرفیت پهنای اینترنت در ۲۱ مرکز سطح استان اشاره کرد و افزود: با اضافه کردن لینک های E۱، این ظرفیت ۲ تا سه برابر وضعیت قبل ارتقا یافته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون در ۳۱ نقطه روستایی استان خدمات و زیرساخت های مخابراتی توسعه و افزایش یافته است، گفت: این اقدام جز برنامه های اولویت دار مخابرات منطقه بوده که به منظور بهبود وضعیت سیستم های نگهداری و ارتقا کیفیت محصولات قابل ارائه به مشتریان صورت گرفته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: پروژه ها و اقدامات اجرا شده شامل توسعه، نصب و راه اندازی یک هزار و ۵۶۸ پورت ADSL، افزایش پهنای باند مراکز روستایی، برگردان لینکهای E۱  بر بستر فیبر نوری در ۳۱ نقطه روستایی استان است.

حکمت اضافه کرد: امسال برای افزایش پورت های ADSL در ۶ نقطه شهرستان مریوان، ۱۰ نقطه شهرستان سقز، چهار منطقه بانه، ۲ نقطه شهرستان سروآباد، سه نقطه در بیجار و سه منطقه در دیواندره عملیات های فنی انجام شد.

وی بر نقش توسعه زیرساخت ها و افزایش کیفیت خدمات مخابراتی به عنوان یکی از عوامل موثر در ارتقا سطح دانش، آگاهی و زندگی در روستاها تاکید کرد و افزود: ارائه یکسان محصولات مخابراتی اقدامی دیگر برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها است که رونق کسب و کار در روستاها و تولیدات کشاورزی را به دنبال دارد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: توسعه و افزایش ظرفیت پهنای باند در شهرستانهای بانه و مریوان نیز از دیگر برنامه هایی است که ظرفیت این مراکز را نسبت به گذشته تا پنج برابر افزایش می‌دهد.

حکمت به ۵۸۰ هزار خط تلفن ثابت نصب شده در استان اشاره و اضافه کرد: از این تعداد ۴۸۶ هزار خط واگذار شده است، ضمن اینکه یک میلیون و ۸۶۰ هزار خط تلفن همراه در استان فعال است.

وی با بیان اینکه همکاری های خوبی نیز با دانشگاه های استان در زمینه های مختلف وجود دارد، اظهار داشت: در زمینه های تجاری و آی تی تفاهم نامه با دانشگاه های استان منقعد شده که این کار به ایجاد اشتغال برای دانشجویان و دانش آموختگان و هوشمندسازی مراکز عملی کمک کرده است.

در حال حاضر بیش از ۱۸ هزار مشترک در ۴۷۸ روستای استان کردستان از خدمات ADSL  مخابرات استفاده می‌کنند. 

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارای ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۶۳ روستای دارای سکنه است.

۷۳۵۵ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =