۱۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۸
کد خبرنگار: 1360
کد خبر: 83425145
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه استان اصفهان

اصفهان - ایرنا - آتش سوزی یک واحد تجاری در گلپایگان مهار شد و فرونشست زمین در پارک کودک روستای ابراهیم آباد خور و بیابانک از جمله خبرهای کوتاه روز یکشنبه استان اصفهان است.

گلپایگان

 معاونت خدمات شهرداری گلپایگان از مهار آتش سوزی یک واحد تجاری در این شهر خبر داد.

بهرام قاضی زاهدی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش سوزی در طبقه فوقانی یک مغازه بستنی فروشی واقع در خیابان هفده تن ساعت 12و 39 دقیقه امروز به تلفن 125 آتش نشانی گلپایگان اعلام شد.

وی افزود:با توجه به وسعت حریق بلافاصله اکیپ عملیاتی ایستگاه دو و یک آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان در محل حاضر و حریق با آب و کپسولهای آتش نشانی اطفا و از سرایت آتش به دیگر قسمت های مجاور جلوگیری شد.

معاونت خدمات شهرداری گلپایگان با اشاره به این که این حادثه تلفات جانی نداشت و علت حادثه در دست بررسی است گفت: برای اطفا حریق هشت نفر از آتش نشانان با دو خودرو سنگین در محل حضور داشتند.

واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان با 22 نیروی انسانی، چهارخودروی سنگین، دو خودروی نیمه سنگین و یک خودروی امداد فعالیت می کند.

شهرستان گلپایگان در 180 کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

/7138

خور و بیابانک

 فرونشست زمین و ایجاد حفره عمیق در گوشه ای از پارک کودک و نزدیکی استخرذخیره آب کشاورزی روستای ابراهیم آباد باعث نگرانی مردم به ویژه ساکنان منازل مجاور شده است.

حسین توکل دهیار روستای ابراهیم آباد در گفت و گو با ایرنا افزود: ظهر امروز براثر فرونشست قسمتی از اتاق موتورخانه قدیمی یک حفره بزرگ به عمق حدود چهار متر با دهانه 18مترمربع در ضلع شمالی پارک وضلع جنوبی استخر آب کشاورزی ایجاد شد.

وی گفت: حدود 10سال پیش که برای بازسازی و هموار کردن زمین اطراف این استخر و اتاق موتورخانه اقدام شد بخشی از اتاقک زیرین که پایاب قدیمی بوده براثر بی توجهی پر نشد و احتمال می رود علت اصلی این فرونشست باشد.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن وسایل بازی در پارک و استخر ذخیره آب کشاورزی و شکستگی قسمتی از جوی آب و دیوار اتاق موتورخانه درکنار این حفره، بیم آن می رود که با گسترش عمق و دهانه فرو نشست، علاوه بر ایجاد مشکلات و خسارت ها، باعث حوادث تلخ و ناگواری برای روستاییان شود.

 وی بیان اینکه این فرو نشست بی سابقه  و اکثر خانواده ها را نگران و مضطرب کرده است تاکید کرد: از مردم روستا خواسته که از نزدیک شدن به این حفره خودداری کنند.

روستای ابراهیم آباد با 170 نفر جمعیت در 15 کیلومتریغرب مرکز خور و بیابانک واقع است.

9860/6026/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =