علامه جعفری: دولت اسلام آباد نسبت به توطئه های آمریکا هوشیار باشد

اسلام آباد - ایرنا - علامه 'راجا ناصر عباس جعفری' رهبر ارشد شیعیان و دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان خطاب به دولت این کشور ضمن هشدار به توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: اسلام آباد به جای پیوستن به منازعات منطقه ای یا بین المللی باید نقش موثری جهت کمک به حل تنش ها ایفا کند.

همایش سالانه شیعیان پاکستان تحت عنوان «ناصران ولایت» به مناسبت سی و یکمین سالگرد شهادت علامه «سیدعارف حسین الحسینی» رھبر فقید جامعه شیعیان این کشور، شامگاه یکشنبه در اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شد.

عارف حسین الحسینی صبح جمعه 14 مرداد 1367 (5 پنجم اوت 1988) و هنگامی که برای مراسم سخنرانی از شهر پاراچنار عازم پیشاور بود، پس از اقامه نماز صبح در یک مدرسه‌ علمیه هدف گلوله قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان به شهادت رسید. 

این همایش سالانه ازسوی حزب مجلس وحدت مسلمین، حزب پیشروی شیعیان پاکستان در محل برگزاری رژه نیروھای مسلح در شهر اسلام آباد برگزار شد. 
علامه 'راجا ناصر عباس جعفری' دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین و سایر رهبران ارشد این حزب، روحانیون شیعه و اھل تسنن نیز به صورت گسترده در این ھمایش حضور داشته و سخنرانی کردند. 
ھزاران نفر از حامیان حزب مجلس وحدت مسلمین، فعالان سیاسی، اجتماعی و مذھبی متعلق به جامعه شیعیان از سراسر پاکستان به شهر اسلام آباد آمده و در این ھمایش شرکت کردند. 
محور اصلی سخنرانی های این همایش بزرگ، ضرورت تقویت وحدت و همدلی امت اسلام، یکپارچگی جامعه شیعیان در پاکستان، ھشدار نسبت به توطئه ھای آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه جهان اسلام، روشنگری در خصوص اوضاع سوریه، یمن، فلسطین و اوضاع کشمیر، شکست آمریکا در افغانستان و مقاومت شجاعانه ایران دربرابر زیاده طلبی های واشنگتن بود. 
سخنرانان همچنین از دولت پاکستان به نخست وزیری عمران خان خواستند که نسبت به ائتلاف آمریکا و صهیونیست ها و همچنین برخی از کشورهای منطقه هوشیار باشند. 

رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان به عنوان سخنران اصلی اجتماع شیعیان، گفت: دولت اسلام آباد برای تحکیم روابط با همسایگان و سایر کشورهای اسلامی نیاز به پیروی از سیاست خارجی متوازن و موثرتری است.

وی با اشاره به تحولات فلسطین و طرح "معامله قرن" اظهار داشت: معامله قرن چیزی جز ائتلاف ننگین آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از اعراب خائن منطقه نیست البته‌ ملت اسلامی با همبستگی کامل این طرح شیطانی را رد کرد.

علامه جعفری با اشاره به تنش آفرینی آمریکایی ها در منطقه و همدستی برخی از کشورها از جمله بریتانیا برای ایران ستیزی، اظهار داشت: کاخ سفید و لندن برای جلوگیری از آبروریزی و نجات اعتبار خود به دنبال مذاکره با جمهوری اسلامی ایران هستند.

این رهبر ارشد شیعیان پاکستان، دوستی با آمریکا را مثابه خودکشی توصیف کرد و به دولت اسلام آباد توصیه کرد که از اتخاذ هرگونه تصمیم که ممکن است در آینده پیامدهای سنگینی برای پاکستان داشته باشد، به طور جدی خودداری کند. 

علامه جعفری درخصوص اوضاع خاورمیانه و تلاش برخی از کشورهای به اصطلاح اسلامی برای تحریف مسلمانان از واقعیت های مربوط به سوریه، فلسطین و جنگ یمن، گفت: آنانی که از اماکن مقدس و سرزمین های مورد احترام جهان اسلام برای اهداف سیاسی خود استفاده می کنند هم در این دنیا و هم در آخرت باید جوابگو باشند.

برخی از سخنرانان در همایش ناصران ولایت نیز با محکومیت خشونت های اخیر علیه مردم مسلمان کشمیر، هشدار دادند که مردم پاکستان هرگز اجازه تهاجم و توطئه به هند را نخواهند داد.
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha