نخستین کارگاه مشترک وزارت دادگستری و کمیسیون اروپا برگزار می شود

تهران-ایرنا-  نخستین کارگاه مشترک وزارت دادگستری و کمیسیون اروپا با موضوع حمایت از مالکیت فکری در اتحادیه اروپا برگزار می شود.

به گزارش روز یکشنبه وزارت دادگستری، در این کارگاه که از چهاردهم مرداد در کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود، هیات اعزامی از اتحادیه اروپا «وضعیت حمایت از مالکیت فکری» را تشریح می کنند.
این کارگاه با حضور نمایندگان دستگاه های عضو شورای سیاستگذاری و هماهنگی مالکیت فکری و همچنین اساتید دانشگاه ها و پارک های علم و فن آوری به مدت سه روز و به زبان انگلیسی برگزار می شود.

این همایش از ۱۴ تا ۱۶ مرداد ماه جاری در سالن همایش ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از مدیر کل حمایت از حقوق مالکیت صنعتی وزارت دادگستری، ‌ در جمهوری اسلامی ایران قوانین مالکیت صنعتی (قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری) بر اساس مصوبه سال ۱۳۸۶ اجرا می شود و طبق این قانون که منطبق با استانداردهای «معاهده تریپس» است، حمایت های بسیار خوبی از دارندگان حقوق مالکیت فکری به عمل می آید.  
رحیم پیلوار خرداد سال گذشته در دیدار با کارول برمرس رئیس بخش امور اقتصادی سفارت فرانسه و رایزن منطقه خاورمیانه در امور مالکیت فکری این کشور گفت:‌ در حال حاضر نیز این قانون به صورت آزمایشی در حال اجرا است و قانون جدید مطابق با استانداردهای قانون سابق و با اندک تغییراتی در آینده ای نزدیک در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.  
پیلوار اظهار داشت: دادگاه های ایران این قانون را به خوبی اجرا می کنند و حمایت های خوبی در خصوص علائم تجاری، اختراع و طرح های صنعتی از دارندگان حقوق داخلی و خارجی صورت می گیرد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =