عبدی: نا امیدی ثمره نقدهای غیرواقع‌ گرایانه به فوتبال پایه است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران در واکنش به انتقادها از نتایج اخیر این تیم اظهار داشت: از نتایج بدست آمده به هیچ وجه نگران نیستم چرا که ما به اهداف خود دست پیدا کردیم و امیدوارم برخی با اظهارنظرهای غیر واقع‌گرایانه از آینده این تیم نا امید نکنند.

این روزها یکی از مسائل مطرح در فوتبال ایران شرکت تیم نوجوانان در مسابقات کافا در تاجیکستان و تورنمنت چهارجانبه در چین است و هر روز اخباری از عملکرد این تیم در این ۲ رقابت به گوش می‌رسد.

در میان این اخبار، شاید شکست یک بر صفر ایران مقابل افغانستان بیش از هر چیز دیگری جلب توجه کرد و کارشناسان درباره آن صحبت کردند.
اما آیا این شکست و سایر نتایج تیم نوجوانان در این مسابقات باید ما را تا به این حد نگران و از آینده این تیم ناامید کند؟
«حسین عبدی» سرمربی تیم نوجوانان صحبت‌های خود را در این خصوص اینگونه آغاز کرد: تیم فوتبال نوجوانان در این ۲ تورنمنت تدارکاتی با هدف آماده‌سازی بازیکنان به منظور شرکت در رقابت های مقدماتی فوتبال قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا شرکت کرد؛  شرکت در بازی‌های تدارکاتی برای کسب نتیجه نیست و این مهم در شاخص‌های بعدی مورد ارزیابی قرار می گیرد.
عبدی تاکید کرد: کادر فنی برای شناخت بیشتر بازیکنان و در سوی مقابل آشنا شدن آنان با تفکرات و اندیشه های کادر فنی دیگر تیم‌ها در این ۲ رقابت حاضر شد.
سرمربی تیم نوجوانان ایران ادامه داد: بازیکنان در این رقابت‌ها به خوبی از میزان عملکرد جسمانی و روانی خود آگاه شدند از سوی دیگر آنان متوجه شدند در بازی های رسمی نباید اسیر احساسات شده و پس از کسب نتایج نامطلوب افسوس دقایق از دست رفته را بخورند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود که به تقسیم بازیکنان به ۲ گروه به منظور شرکت در هر ۲ تورنمنت اشاره داشت، تصریح کرد: از ابتدا قرار بود یک تیم در رقابت‌های کافا به میدان برود اما با دعوت فدراسیون چین پیش برای شرکت در رقابت های چهار جانبه، به اجبار بازیکنان حاضر در اردو را به ۲ بخش تقسیم کردیم، یک گروه به چین و تیم دیگر نیز به تاجیکستان اعزام شد.
عبدی ادامه داد: همانطور که پیش از این نیز عنوان کردم برای شناسایی هرچه بهتر بازیکنان به تصمیم فدراسیون احترام گذاشته و در هر ۲ رقابت حاضر شدیم این درحالی است که می‌توانستیم فقط با جمعی از بهترین بازیکنان در رقابت های کافا به میدان برویم.
وی اضافه کرد: با این همه از کسب نتایج بدست آمده به هیچ وجه ناراحت و نگران نیستم چرا که ما به اهداف خود در برنامه اعزام ۲ تیم دست پیدا کردیم اما امیدوارم کارشناسان نیز در صورت اظهارنظر واقعیت‌ها را عنوان کنند و علاقه‌مندان به فوتبال رده‌های سنی را بی‌جهت با اظهارنظرهای غیر واقع‌گرایانه از آینده این تیم ناامید نکنند.
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران با ابراز تاسف از برخی اظهارنظرهای کارشناسان تاکید کرد: ای کاش دیدارهای ایران در این رقابت ها پخش می شد و کارشناسان و علاقه‌مندان به این تیم عملکرد فرزندان خود را به تماشا می نشستند؛ تیم ایران در دیدار برابر افغانستان و شکست غیرمنتظره مقابل این تیم در بیش از ۶۰ تا ۶۵ دقیقه از زمان ۷۰ ‌دقیقه‌ای آن بازی، توپ و میدان را در اختیار داشت و تنها با یک اشتباه در دفاع و رفت و برگشت اتفاقی دروازه ما با شوت باز شد؛ این در حالی بود که زمان کافی برای جبران نتیجه نیز نداشتیم و بازی را ناباورانه به حریف ناشناخته خود واگذار کردیم.


وی با تایید برخی کاستی های فنی تیم جوانان افزود: این که تیم مشکل فنی داشت را رد نمی‌کنم، ما تنها ۱۵ روز بازیکنان را برای برگزاری اردو در اختیار داشتیم و باید این مشکلات را تا زمان شروع مسابقات مقدماتی اصلی برطرف کنیم.
به اعتقاد وی در رقابت‌های رده سنی به هیچ وجه نباید به نام کشورها توجه کنیم و بگوییم چون افغانستان است پس تیم  مهمی نیست؛ این روزها با توجه به سرمایه گذاری و رسیدگی مسئولان به فوتبال رده‌های سنی، تمامی تیم‌ها در این رده‌ها مدعی هستند پس نمی‌توانیم بگوییم تیم‌های رده سنی آلمان  و اسپانیا تیم‌های قدرتمندی هستند و تیم های افغانستان، بنگلادش، مالزی و ازبکستان و سایر تیم‌هایی که در این بخش جای می‌گیرند، قابل اغماض هستند.
وی تاکید کرد: در رقابت های کافا تیم ازبکستان  عملکرد بسیار خوبی داشت و بازیکنان این تیم فراتر از انتظار بازی می‌کردند؛ این موضوع تیم چین را نیز شامل می‌شد که خوشبختانه بازیکنان تیم نوجوانان کشورمان هر ۲ تیم را مغلوب کردند.
سرمربی  تیم فوتبال نوجوانان  ایران ادامه داد: من برای تغییر نگرش و آینده‌سازی به این تیم آمده‌ام و معتقدم بازیکنان از این سن باید نحوه بازی صحیح را بیاموزند و با تکرار این موضوع برای حضور در تیم ملی آماده شوند.
وی تاکید کرد: چنانچه تنها به فکر نتیجه هستیم حضور من در این تیم بی‌مورد است، به اعتقاد من با توانایی این تیم، هر مربی دیگری با روی آوردن به بازی مستقیم می‌تواند نتیجه بگیرد اما همانطور که عنوان کردم هدف ما این نیست و من به شخصه برای تغییر نگرش در شیوه بازی و آماده‌سازی بازیکنان برای اهداف متعالی‌تر و پشتوانه‌سازی به این تیم آمده ام.
وی درباره رقابت‌های مقدماتی قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا که بیست و هفتم شهریورماه در همدان برگزار می‌شود نیز گفت: ایران با تیم‌های افغانستان، فلسطین و مالدیو هم‌گروه است و از این بین یک تیم راهی مرحله بعد خواهد شد؛ ما مجموعه خوبی از بازیکنان با استعداد را در اختیار داریم و به طور حتم با جمع کردن بهترین‌های آنان میتوانیم در رقابتهای مقدماتی قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا  بهترین نتیجه را کسب و به دور بعدی این مسابقات صعود کنیم.
برنامه دیدارهای گروه ایران در مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا به این شرح است:

چهارشنبه ۲۷ شهریور جمعه ۲۹ شهریور یکشنبه ۳۱ شهریور
ایران - مالدیو ساعت ۱۹:۴۵ مالدیو - افغانستان ساعت ۱۶:۴۵ ایران - افغانستان ساعت ۱۸:۴۵
افغانستان - فلسطین ساعت ۱۶:۴۵ فلسطین - ایران ساعت ۱۹:۴۵ فلسطین - مالدیو ساعت ۱۵:۴۵ 


 


 

  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار ورزش