رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در ۲۲۵ بیمارستان در حال اجراست

تهران- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: رسیدگی الکترونیک اسناد بستری یکی از پروژه‌هایی است که روند اجرای آن سرعت بالایی دارد و در حال حاضر در ۲۲۵ بیمارستان کشور توسط سازمان بیمه سلامت و با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت اجرا شده است.

به گزارش سازمان بیمه سلامت، حمید رضا صفی خانی روز یکشنبه درباره پروژه رسیدگی الکترونیک اسناد بستری در سازمان بیمه سلامت افزود: اجرای این پروژه صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف کاغذ ایجاد کرده است. تا پایان سال این پروژه درهمه بیمارستان‌های دولتی کشور اجرایی می‌شود. البته بیمارستان‌های خصوصی که با بیمه‌ها قرارداد دارند هم می‌توانند برای اجرای این پروژه در بیمارستان خود اعلام آمادگی کنند.

وی بیان کرد: بیمارستان‌های خصوصی معمولا از سامانه‌ها یا HIS بیمارستان‌های دولتی استفاده می‌کنند و اگر سامانه‌ها گواهی مربوطه را از وزارت بهداشت دریافت کنند، دیگر برای این نرم افزارها تفاوتی ندارد که در بیمارستان دولتی یا خصوصی مورد استفاده قرار بگیرند.

طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز پیش از این درباره اجرای پروژه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری بیمارستان ها به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود: در حال حاضر این طرح در ۸ استان زنجان، یزد، گلستان، گیلان، آذربایجان شرقی، مازندران، فارس و اصفهان اجرا می شود. این طرح سال گذشته به صورت آزمایشی در بیمارستان های دولتی استان اصفهان اجرا شده است. تعداد ۲۲۵ بیمارستان در کل کشور طرح رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری را اجرا می کنند که شامل ۱۰ بیمارستان در استان زنجان، ۱۱ بیمارستان در استان یزد، ۱۴ بیمارستان در استان گلستان، ۲۴ بیمارستان در استان گیلان، ۳۰ بیمارستان در استان آذربایجان شرقی، ۳۱ بیمارستان در استان مازندران، ۵۱ بیمارستان در استان فارس و ۵۴ بیمارستان در استان اصفهان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =