۱۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۲۲
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83424933
۱ نفر

برچسب‌ها

مشکل ترافیکی مراغه با توسعه زیرساخت‌ها رفع می‌شود

مراغه - ایرنا - شهردار مراغه با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش ترافیک و حمل و نقل درون شهری گفت: مشکلات ترافیکی شهر با توسعه زیرساخت‌های ترافیکی مرتفع می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا احمدی روز یکشنبه در نشست شورای ترافیک مراغه افزود: اجرای طرح‌های عمران شهری در راستای بهبود وضعیت ترافیکی از جمله اهدافی است که توسط مجموعه مدیریت شهری دنبال می‌شود.
وی ادامه داد: اصلاح هندسی میادین و خیابان‌ها از جمله اصلاح رفوژ بلوار شهید درخشی و ۴۵ متری سهند از جمله طرح‌های عمرانی در بخش بهبود ترافیک شهری بوده که به اجرا درآمده است.
وی اضافه کرد: اصلاح هندسی سه‌راهی خیابان پروین اعتصامی و استاد شهریار، احداث رمپ خروجی انتهای خیابان آزادگان، ساماندهی پشت بازار مسگران و میدان دروازه و نیز نصب دوربین ثبت تخلفات و سرعت غیرمجاز در تقاطع عشرت‌آباد از طرح‌های در دست اجرای شهرداری است.
احمدی گفت: همچنین طرح بزرگ زیرگذر میدان مادر به عنوان بزرگترین میدان شهر مراغه هم اکنون توسط مشاور در دست طراحی است.
وی افزود: با اجرای این طرح با مشارکت بخش خصوصی، علاوه بر بهبود ترافیک شهری، با احداث مجتمع تجاری زمینه مساعدی برای رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی فراهم خواهد شد.
وی با انتقاد از عدم همکاری برخی ادارات با شهرداری اضافه کرد: برخی از این ادارات با وجود نامه‌نگاری‌های متعدد، همکاری مناسبی برای اجرای روکش آسفالت معابر ندارند.
فرماندار مراغه نیز گفت: در راستای اجرای طرح‌های آسفالت‌ریزی در معابر شهری، دستگاه‌های خدمات‌رسان باید نقاط مورد نظر شهرداری را برای اجرای این طرح‌ها تا یک ماه آینده شناسایی و آماده کنند.
حمید شکری افزود: همچنین در راستای توسعه حمل و نقل درون شهری و روستایی، نوسازی این ناوگان با مشارکت بخش خصوصی ضروری است.
رئیس پلیس راهور مراغه نیز با تاکید بر لزوم توجه به نظرات کارشناسی در زمینه ترافیک و حمل و نقل شهری گفت: طرح احداث روگذر میدان گاز، طرحی غیر ضروری بوده و منطبق بر نیازهای ترافیکی شعر نیست.
سرهنگ صادق زاده افزود: اجرا و نصب چراغ های سه زمانه و تقاطع های هوشمند راهگشای بسیاری از گره های ترافیک شهری خواهد بود.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۳۰۷۷/۷۴۸۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =