معاون ستادکل نیروهای مسلح: نظامیان ایران در عرصه های مختلف سرآمد هستند

مسکو - ایرنا - معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نظامیان ایران در عرصه های مختلف سرآمد هستند، اعلام کرد: جمعی از بهترین نیروهای ایران به مسابقات نظامیان جهان در روسیه آمده اند تا به دنیا توانایی های نظامی ایران را نشان دهند.

امیر سرتیپ محمد حسن باقری در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در خصوص انتظارات مقامات نظامی ایران از نیروهای اعزامی کشورمان به مسابقات بین المللی نظامیان جهان در روسیه این مطلب را بیان کرد.

وی افزود: افراد اعزامی نماینده نیروهای مسلحی هستند که در عرصه های مختلف میدانی سرآمد هستند بنابراین آنها اینجا هستند تا به دنیا توانایی خود را در این میان نیز نشان دهند و توانایی، استقامت و پایداری نظامیان ایران را به مانند سال های گذشته به نمایش بگذارند.

امیر سرتیب باقری با بیان اینکه ایران برای چهارمین سال پی در پی در این رقابت ها شرکت کرده است و در 13 رشته با سایر تیم ها به رقابت می پردازد، افزود: مسابقات بین المللی نظامی فرصتی ایجاد کرده که نیروهای مسلح ایران در قالب مسابقات نظامی در کنار سایر کشورها به رقابت بپردازند.

وی با بیان اینکه میزبانی دو رشته از این رقابت ها در ایران است، اظهار داشت: نظامیان ایران در 11 رشته در کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان، روسیه، قزاقستان و چین نیز به میدان خواهند رفت.

معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به این پرسش که شرکت در این رقابت ها چه دستاوردهای دیگری برای نیروهای مسلح ایران دارد، گفت: نظامیان شرکت کننده در این رقابت ها پس از بازگشت به کشور، تبدیل به مربیانی کار آزموده می شوند و در واقع دست پر به کشور بر می گردند.

وی ابراز امیدواری کرد: نظامیان ایرانی شرکت کننده در این رقابت ها امسال نیز بتوانند با دستاوردهای خوبی به کشورمان بازگردند و با آورده های خود باعث ارتقا سطح آموزشی دیگر همکاران خود در داخل کشور شوند چرا که ارتقا سطح آموزش به معنای ارتقای آمادگی رزمی نیروهاست.

در مسابقات بین المللی نظامیان جهان برخلاف مسابقات بین المللی سیزم که نظامیان در مسابقات ورزشی با هم رقابت می کنند، رقابت بین تانک ها، توپ ها، خدمه توپخانه و سایر حوزه هایی است که مهمات واقعی در آن به کار برده می شود و نظامیان توانمندی و سرعت عمل خود را در انجام عملیات نظامی در محیطی واقعی به نمایش می گذارند. 

نخستین دوره مسابقات بین المللی نظامی در سال 2015 به میزبانی روسیه و قزاقستان برگزار شد.
تیم نیروهای مسلح ایران در این مسابقات حضور فعال داشته و در برخی رشته ها نیز مقام هایی را کسب کرده است. 
بیش از ۱۰۰ تن از زبده ترین نظامیان ایران در مسابقات امسال در روسیه حضور دارند.

۲۲ رزمنده در قالب تیم تانک از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۴۴ نیرو در قالب تیم تهاجم دریابرد از نیروی دریایی ارتش، ۴۲ رنجر از تیم هوابرد نیروی زمینی ارتش و ۱۴ پلیس در قالب تیم حافظان نظم از ناجا در مسابقات روسیه حضور دارند و در چهار رشته به رقابت با نظامیان سایر کشورها می پردازند.

در ایران نیز قرار است دو رشته غواصی در عمق (به میزبانی نیروی دریایی ارتش) در جزیره کیش و مسابقه گشت جاده ای در تهران( به میزبانی نیروی انتظامی) برگزار شود.

در کنار این مسابقات در پارک پاترویت مسکو در غرب پایتخت تزارها، به مانند پارسال جشنواره فرهنگی به نام خانه دوستی نیز برگزار می شود و ایران به مانند پارسال حضور چشم گیری در این کار فرهنگی که در راستای معرفی فرهنگ کشورها به نظامیان صورت می گیرد، دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =