جشنواره مدارس فوتبال جنوب آذربایجان‌غربی در میاندوآب برگزار شد

مهاباد- ایرنا- جشنواره فوتبال نونهالان زیر ۱۲ سال شهرهای جنوب آذربایجان‌غربی با هدف انتخاب استعدادهای برتر این رشته به میزبانی میاندوآب برگزار شد.

مسوول استعدادیابی هیات فوتبال آذربایجان‌غربی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این جشنواره یکروزه که در زمین چمن دانشگاه آزاد این شهرستان برگزار شد بیش از ۲۳۰ فوتبالیست نونهال، مربی و سرپرست از شهرهای میاندوآب، تکاب، بوکان، اشنویه، سردشت و مهاباد حضور داشتند.
رحیم ثقفی افزود: در پایان این جشنواره ۱۴ بازیکن مستعد و برتر توسط مربیان استعدادیاب هیات فوتبال آذربایجان‌غربی برای شرکت در مراحل بعدی انتخاب شدند که در نهایت نفرات منتخب استانی در قالب تیم منتخب آذربایجان‌غربی در جشنواره استعدادیابی کشور شرکت کنند.
وی افزود: جشنواره فوتبال زیر ۱۲ سال آذربایجان غربی در چهار مرحله در شمال و جنوب استان برگزار می‌شود که شهرهای ماکو و خوی در شمال استان و شهرهای مهاباد و میاندوآب در جنوب استان میزبانی این رقابت‌ها را برعهده دارند.
وی اضافه کرد: در این جشنواره بازیکنان در بخش‌های مختلف اعم از دریبل با توپ، شوت‌زنی، روپایی، ضربات سر و ایستگاهی، همکاری تیمی و بازی گروهی با هم رقابت کرده و از بین آنان بازیکنان مستعد انتخاب می شوند.
نفرات شرکت کننده در این جشنواره بر اساس قوانین روز فیفا و توسط استعدادیاب‌ها و مربیان فوتبال گزینش و انتخاب می‌شوند.

جشنواره استعدادیابی فوتبال زیر ۱۲ سال کشور هر ساله در سراسر کشور برگزار می‌شود؛ شناسایی استعدادها، ایجاد انگیزه در بین نونهالان، رقابت سازنده بین مدارس و توسعه این رشته جزو اهداف جشنواره است.

۹۸۷۱/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha