شرکت‌های خدمات‌رسان فعالیت‌های خود را توسعه دهند

ارومیه- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: همکاری شرکت‌های خدمات‌رسان و دستگاه‌های اجرایی برای سرعت بخشیدن به توسعه شبکه خدماتی ضروری است.

پیمان آرامون روز یکشنبه در جلسه هماهنگی شرکت‌های خدمات‌رسان و دستگاه‌های اجرایی در خصوص نحوه فعالیت در حریم تاسیسات زیربنایی و راه‌های استان افزود: شرایط آب و هوایی استان زمان انجام طرح‌های عمرانی را محدود ساخته است.
وی ادامه داد: هماهنگ نبودن دستگاه‌ها به ویژه در مناطقی که با حریم تاسیساتی و شبکه‌های انتقال همراه است موجب تاخیر در زمان اجرای طرح‌ها شده و زمان بهره‌برداری از پروژه را به تعویق می‌اندازد.
وی اضافه کرد: تعویق در زمان بهره‌برداری و خسارت‌های ناشی از تخریب‌ها به شبکه‌های موجود نظیر راه‌های دسترسی، خطوط انتقال آب، گاز و فیبر نوری علاوه بر بروز مشکلات جدی، موجب تضییع حقوق مردم و بیت المال نیز می‌شود.
وی افزود: همچنین این امر موجب تحمیل خسارت‌های مالی و افزایش هزینه‌های ساخت و مرمت شبکه‌های موجود می‌شود.
در ادامه این جلسه مقرر شد شرکت‌های خدمات‌رسان پیش از شروع عملیات عمرانی استعلامات لازم را در خصوص مسیر فبیرنوری، حرایم راه‌ها و شبکه تاسیسات زیربنایی و حریم میراثی را از ارگان‌های مرتبط انجام دهند و در زمان اجرای عملیات عمرانی ضمن رعایت ایمنی حین کار، نسبت به آشکارسازی مناطق اجرای طرح و پس از اتمام طرح نسبت به بازگرداندن شرایط و حفاری‌ها به حالت اولیه اقدام کنند.
۹‪۹۱۸/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =