۱۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۵
کد خبرنگار: 1781
کد خبر: 83424695
۰ نفر

برچسب‌ها

نصب ۳۵ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاها

بندرعباس-ایرنا- در راستای افزایش مشارکت مردم برای حفاظت از منابع طبیعی ۳۵ دستگاه آبگرمکن خورشیدی به صورت رایگان در روستاهای دق فینو فراغ و لرد خیرکوهی بندرعباس نصب شد.

رییس اداره فنی حفاظت و حمایت منابع طبیعی هرمزگان گفت: این آبگرمکن های خورشیدی به منظور اجرای طرح تغییر الگوی مصرف سوخت و جلوگیری از قطع درختان، بوته کنی و جایگزینی برای سوخت های فسیلی، مورد بهره برداری دامداران قرار گرفته است.

مهدی امیرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تامین اعتبارات لازم از محل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگلها، ۳۵ دستگاه آبگرمکن خورشیدی سهمیه هرمزگان بود که راه اندازی شد.

وی خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این طرح، حفظ ذخایر ژنتیکی، کاهش فشار بر جنگل ها، تشویق روستاییان به استفاده از انرژی پاک و بهره گیری از سوخت های جایگزین فسیلی است.

رییس اداره فنی حفاظت و حمایت منابع طبیعی هرمزگان بیان داشت: در سال جاری، ۱۴۵ آبگرمکن خورشیدی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خریداری شد که برای ۵ شهرستان نصب و راه اندازی می شود.

از مساحت هفت میلیون و ۲۰۰ هزار هکتاری هرمزگان، شش میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار جزو عرصه‌های منابع طبیعی می باشد که یک میلیون و ۸۰ هزار هکتار آن جنگل، چهار میلیون و ۹۳ هزار هکتار مرتع و یک میلیون و ۵۶۵ هزار هکتار آن را بیابان تشکیل داده است.
 ۶۰۴۸/۹۹۴۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =