انتخاب ورزشکاران و قهرمانان ملی به عنوان سفیران سبز

تهران- ایرنا- معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در دیدار رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: سلامت اجتماعی، هدف مشترک ورزش و محیط زیست است و ورزشکاران و قهرمانان ملی حامیان و سفیران سبز هستند.

جمشید تقی‌زاده در حاشیه این مراسم گفت: تمام اقشار جامعه به خصوص ورزشکاران وظیفه دارند از این نعمت خدادادی به درستی استفاده و برای حفاظت از آن گام‌های مهم و اساسی بردارند.
وی تاکید کرد: عرصه‌های طبیعی از جمله جنگل، کوه، دشت ودریا به عنوان عرصه بسیاری از فعالیت‌های ورزشی است و ورزشکاران با هواداران بعضا میلیونی آنها نقش کلیدی در حفاظت از این سرمایه گرانبها و خدادادی ایفاء می‌کنند.
معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: فرهنگ سازی و آگاهی بخشی هرچه بیشتر جامعه ورزشکاری را درجهت حفظ عرصه‌های منابع‌طبیعی وکاهش اثرات مخرب برخی فعالیت‌های ورزشی متذکر شدوبا توجه به عدم وجود راهبردی مشخص برای جلب مشارکت ورزشکاران در توسعه فرهنگ حفظ طبیعت، پیشنهاد کرد در طرحی مشترک باسازمان جنگل‌ها،مراتع وآبخیزداری کشور،بامشخص کردن قهرمانان ملی به عنوان"سفیران سبز" گامی اساسی دراین راستا برداشته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =