۱۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1172
کد خبر: 83424584
۰ نفر

برچسب‌ها

دام‌ها در برابر بیماری زیان بار تب برفکی پوشش ایمنی می شوند

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: طرح سراسری و مستمر واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی در این استان اجرا می شود.

دکتر غلامرضا سرگزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شروع فاز جدید بیماری تب برفکی در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بیماری تب برفکی یکی از بیماری‌های مهم ویروسی و واگیر دار دام های اهلی و وحشی است که به آسانی منتشر شده و خسارات اقتصادی قابل توجهی را به بخش دامداری و دامپروری کشورها وارد می کند.

وی افزود: تب برفکی همه گیری، گاهی تلفات، هزینه درمان های کمکی و خسارت های جبران ناپذیر را به دنبال خواهد داشت و به یقین پیشگیری از این بیماری یکی از اولویت های سازمان دامپزشکی محسوب می شود.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور اجرای هدفمند برنامه پیشگیری، مانند سال‌های گذشته طرح سراسری و مستمر واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی در استان به طور رایگان به عنوان یکی از اقدامات شاخص و موثر در پیشگیری از این بیماری در مرداد سالجاری اجرایی و جمعیت دام های نشخوارکننده بزرگ و کوچک تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

۹۹۲۳**۳۲۱۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =