شاخص بورس بیش از یک هزار واحد رشد کرد

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) یک هزار و ۷۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۵ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال در ۲۸۴ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹۶۲ واحد افزایش به ۶۳ هزار و ۵۷۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶۴۵ واحد رشد به ۴۲ هزار و ۶۲۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با یک هزار و ۶۳۶ واحد افزایش به رقم ۲۸۴ هزار و ۵۵۳ واحد رسید، شاخص بازار اول ۴۱۱ واحد و شاخص بازار دوم سه هزار و ۸۳۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها،مخابرات ایران (اخابر) با ۱۶۱ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۱۳۶ واحد، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۱۱۷ واحد، ایرن خودرو (خودرو) با ۸۱ واحد و پتروشیمی جم (جم) با ۶۹ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۲۴ واحد و ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۹۷ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، پلی پروبلین جم – جم پیلن، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری صدر تامین، بیمه دانا و سیمان فارس و خوزستان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۲۹ میلیون و ۳۶۶ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۳ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۴۰۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۴۱۵ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۹ هزار و ۱۲۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون  (مارون) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha