۱۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 83424473
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح کارورزی جدی گرفته شود

خرم آباد- ایرنا- فرماندار سلسله گفت: ادارات شهرستان از ظرفیتی که در راستای اشتغال ایجاد شده استفاده کنند و اجرایی شدن طرح کارورزی را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شریف خسروی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با اشاره به عدم ارائه گزارش درخصوص طرح کاروزی از سوی ادارات شهرستان، اظهار داشت: اننظار می رود ادارات شهرستان از ظرفیتی که در راستای اشتغال ایجاد شده استفاده کنند و اجرایی شدن طرح کارورزی را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

وی با اشاره به اینک اکثر دستگاه های عضو کارگروه، شرکت های مرتبط با موضوع کارورزی را دارند، افزود: نهادهایی همچون شهرداری، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن باید از فرصتی که ایجاد شده برای اشتغال جوانان بیکار و تحصیلکرده استفاده نمایند.

خسروی با اشاره به معافیت های مالیاتی و بیمه ای مناسب این طرح، خاطرنشان کرد: کلیه ادارات باید در جلسه بعدی کارگروه آمار خود را درخصوص استفاده از این طرح ارائه دهند.

وی همچنین با اشاره به تسهیلات روستایی و عشایری و عملکرد خوب اداره بهزیستی شهرستان در پرداخت این تسهیلات، عنوان کرد: در این بخش فعالیت سایر نهادهای حمایتی شهرستان متناسب با ظرفیت های موجود نبوده و لازم است که فعالیت های بیشتری صورت بگیرد.

فرماندار سلسله با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم که از بار تکفل و عائله مندی دولت را کاهش دهیم، ادامه داد: متاسفانه این شائبه در ذهن مستمری بگیران ایجاد شده که با گرفتن تسهیلات اشتغالزا مستمری آنها قطع خواهد شد در حالی که اینگونه نیست بنابراین باید شرایطی فراهم شود که از این تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود خطاب به روسای بانک های عامل شهرستان، گفت: در تسهیلاتی که به متقاضیان پرداخت می شود، بانک ها هم شریک سرمایه گذار هستند و این برای نظام بانکی ما ایراد است که در اینخصوص مراقبت های لازم را بکار نگیرند و انحراف از تسهیلات داشته باشیم لذا باید کارگروه های نظارت بصورت هفتگی گزارش کار ارائه دهند.

خسروی با تاکید بر اینکه با گیرندگان تسهیلات مماشات نکنید، افزود: البته سخت گیری هایتان بجا و منطقی و در راستای تقویت کارآفرینی باشد و مراقبت کنید که انحراف در تسهیلات ایجاد نشود.

وی بر لزوم معرفی بنگاه های اقتصادی مشکل دار شهرستان به ستاد تسهیل استان به منظور رفع موانع تولیدی پیش روی آنها تاکید کرد و با اشاره به اینکه مدیران بخشنامه ای مدیران باکفایتی محسوب نمی شوند، افزود: باید مدیران در حوزه های کاری خود به دنبال جذب سرمایه گذار جهت رشد و توسعه شهرستان باشند.

وی با اشاره به گردشگری و کشاورزی به عنوان مهمترین ظرفیت های شهرستان، عنوان کرد: باید اشتغال را در راستای ظرفیت های موجود ایجاد کرده و حرکت جدیدی را در حوزه اشتغال ایجاد کنیم.

خسروی با تاکید بر اینکه باید مردم را به سمت مهارت آموزی پیش ببریم، خاطرنشان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای باید بروز باشند، تکنولوژی در همه ارکان و بخشهای مختلف زندگی تاثیر می گذارد لذا باید با پیش بردن مردم به سمت مهارت آموزی تلاش کنیم اشتغال پایدار و مولدی در شهرستان ایجاد کنیم.

۷۲۶۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =