۱۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۲
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 83424472
۰ نفر
۱۲ هزار گروه جهادی در کشور فعالیت دارند

مشهد- ایرنا- ۱۲ هزار و ۱۰۴ گروه جهادی متخصص با ۵۰۰ هزار عضو در این سازمان ساماندهی شده اند که در مواقع مختلف برای حل مشکلات مردم در نقاط کم برخوردار حضور پیدا می کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در سیل ابتدای امسال ۶ هزار و ۳۸۰ گروه جهادی با دستکم یکصد هزار نفر به هموطنان خدمت رسانی کردند.

محمد زهرایی روز یکشنبه طی در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: ۲۲ گروه و قشر در گروه های جهادی بسیج سازندگی فعال هستند و از جمعیت نیم میلیون نفری این سازمان یک پنجم آنان در کمک رسانی حضور یافتند.

وی اظهار داشت: گروههای جهادی را به گروههای جغرافیا و محله محور تقسیم بندی کرده ایم که گروه های جغرافیا محور و تخصصی باید از بودجه فاصله بگیرند.

وی گفت: کار ما تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب و افراد مومن انقلابی است و گروه های خدمت رسانی محله محور نیز در هر محله ای که هستند می توانند در کارهای کوچک و در مقیاس محله همانند دیدار با خانواده شهدا و عیادت از بیماران خدمت رسانی کنند.

زهرایی با بیان اینکه نیاز به تشکیل گروههای واکنش سریع در مقابل بلایای طبیعی داریم افزود: با تشکیل این گروهها خدمت رسانی بهتر و منظم تر انجام می شود.

وی اظهار داشت: تاکنون ۲۴ نفر از گروههای جهادی این سازمان در حین خدمت جان خود را از دست داده اند که طی دیدار اخیر با رهبر معظم انقلاب درخواست کرده ایم که به عنوان شهید اعلام شوند و ایشان نیز دستور پیگیری دادند.

۷۵۰۷/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =