مربی تیم ملی کشتی آزاد: مدعیان وزن های ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم در گرجستان ارزیابی می شوند

تهران - ایرنا - مربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان گفت: تیم منتخب کشتی آزاد ایران این هفته عازم رقابت های بین المللی گرجستان خواهد شد و در نظر داریم مدعیان وزن های ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم را در این مسابقات به صورت جدی ارزیابی کنیم.

«عباس حاج کناری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر اردوی تیم منتخب اعزامی به رقابت های بین المللی گرجستان در حال برگزاری است و سایر نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی نیز از ۱۴ مرداد به اردو خواهند آمد و تا ۲۵ مرداد ادامه خواهد داشت و نفرات اعزامی به گرجستان نیز پس از بازگشت به جمع اردونشینان اضافه خواهند شد.
وی اظهار داشت: بعد از این اردو تا پیکارهای قهرمانی جهان ۲ مرحله اردوی آماده سازی دیگر پیش بینی شده است که اردوی آخر ملی پوشان باید به اوج آمادگی برای حضور در قزاقستان برسند.
دارنده مدال طلای پیکارهای قهرمانی جهان ادامه داد: کادر فنی در گرجستان بنا دارد مدعیان وزن های ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم را به صورت جدی ارزیابی کند و برهمین اساس مبارزه آنها با کشتی گیران خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است تا بعد از آن و ۱۵ شهریور ترکیب تیم ملی در رقابت های جهانی قزاقستان اعلام خواهد شد.
وی در خصوص اینکه «رضا یزدانی» نیز به رقابت های بین المللی گرجستان اعزام خواهد شد؟ گفت: نام او برای اعزام به جام زیلکوفسکی لهستان نیز بود که در آن زمان مریض شد و در رقابت های گرجستان نیز به طور حتم حضور خواهد داشت.
مربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص تغیییر برنامه تیم ملی برای سفر به گرجستان گفت: با توجه به حضور پر تعداد نفرات اعزامی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی و شرایط اخذ روادید، با تصمیم کادر فنی قرار شد که تیم ملی در مسابقات گرجستان حضور یابد.
حاج کناری در خصوص دعوت از «کمیل قاسمی» پرافتخارترین آزادکار سنگین وزن ایران به جمع کادر فنی یادآور شد: بعد از مسابقات انتخابی و خداحافظی او از دنیای قهرمانی، از او خواسته شد که کار خود را به عنوان مربی در تیم ملی آغاز کند. قاسمی از کشتی گیران باهوش و زیرک تیم ملی است که در این رشته تبحر زیادی دارد و می تواند تجربیات خود را در اختیار ملی پوشان قرار دهد.
وی در بخش دیگری در خصوص اتفاقاتی که برای تیم کشتی آزاد نوجوانان در رقابت های جهانی رخ داد و منجر به نایب قهرمانی این تیم شد، گفت: داوران همیشه روی کشتی گیران ایرانی حساسیت خاصی دارند. در مسابقات بین المللی جام ساساری ایتالیا که آن اتفاق برای محمد باقر یخکشی رخ داد و به دلیل نپوشیدن گرمکن ورزشی مدالش را به او ندادند، این موضوع برای کشتی گیران سایر کشورها هم رخ داده بود اما هیچ ایرادی از آنها گرفته نشد.
مربی تیم ملی کشتی آزاد بیان داشت: به هر حال ملی پوشان، کادر فنی و سرپرست تیم ملی در چنین مسابقات باید دقت لازم را داشته باشند تا براثر یک حادثه چنین اتفاقاتی رخ ندهد. با این وجود نباید از حق کشتی که در مسابقه علی قلی زادگان مقابل حریف اوکراینی رخ داد گذشت.
حاج کناری تصریح کرد: این موضوع می تواند درس خوبی برای تیم ملی بزرگسالان در پیکارهای جهانی و المپیک باشد و البته تیم کشتی آزاد نوجوانان در پیکارهای جهانی با کسب ۳ طلا، ۳ نقره و یک برنز شایستگی خود را نشان داد.
رقابت های جهانی کشتی آزاد و گزینشی المپیک روزهای ۲۷ تا ۳۱ شهریورماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می شود.

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا روزهای ۱۸ تا ۲۱ مردادماه در شهر تفلیس برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =