بدون همکاری اولیا  ومربیان اداره مدارس امکان پذیر نیست

کرج - ایرنا- مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: بدون همکاری اولیا و مربیان اداره مدارس امکان پذیر نیست لذا این حلقه پیوند در کشور باید تقویت شود.

به گزارش ایرنا، نور علی عباسپور روز یکشنبه در همایش شوراهای انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان البرز که در کانون امام علی (ع) کرج برگزار شد، افزود: منشور حقوق والدین نیز به همین دلیل در دست تدوین است.

وی با اشاره به اینکه نظارت خانواده بر عملکرد مدرسه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، یادآورشد: همه می دانیم بدون همکاری اولیا، اداره مدرسه امکان پذیر نیست که در سند تحول بنیادین به این مهم توجه شده است.

عباسپور بیان داشت: مدرسه باید بستر این مهم را فراهم کند تا حقوق خانواده در  فرآیند تعلیم و تربیت محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم خانواده حق دارد در فرایند تعلیم و تربیت ضمن اظهارنظر ، عملکرد مراکز آموزشی را رصد کند.

عباسپور یادآورشد: در بازنگری اساس نامه اجرایی مدارس به این مهم توجه ویژه ای شده که انجمن اولیا حق دارد در تصمیم گیری های مدارس مشارکت داشته باشد و همچنین برای فعالیت های فوق برنامه این اختیار به انجمن اولیا داده شده است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از سال گذشته در ۱۰ درصد مدارس کشور اتاق انجمن اولیا و مربیان در مدارس پیش بینی شده است ، اضافه کرد: در برخی از استان ها این مهم تا سقف ۳۰ درصد محقق شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه امسال شورای عالی انجمن اولیا و مربیان تشکیل می شود، ادامه داد:  در این شورا نمایندگان اولیا حضور خواهند داشت تا مطالبات خانواده ها از آموزش و پرورش را مطرح کنند.

عباسپور در ادامه با بیان اینکه متاسفانه در نظام آموزش و پرورش مهارت های اولیه زندگی به دانش آموزان آموخته نمی شود، خاطرنشان کرد: شورای های انجمن اولیا در این راستا باید مطالبه گر باشند.

وی تعداد دانش آموزان کشور را ۱۴ میلیون  نفر ذکر کرد و افزود: برای تاثیرگذاری بیشتر و بالا بردن کیفیت آموزش باید شاهد حضور پررنگ تر شوراهای انجمن اولیا و مربیان در مدارس باشیم.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در پایان با اشاره به نشست سال گذشته نمایندگان شوراهای انجمن اولیا و مربیان استان ها با وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: این برنامه نیز امسال برای بیان مطالبات برگزار می شود.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =