۱۳ مرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶
کد خبرنگار: 786
کد خبر: 83424376
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

مسابقات بین المللی غواصی ۲۰۱۹ ارتش های جهان در کیش آغاز شد

کیش - ایرنا - چهارمین دوره مسابقه غواصی عمق ارتش های جهان، در آب های نیلگون خلیج فارس و کرانه های جزیره مرجانی کیش آغاز شد.

به گزارش ایرنا، آیین افتتاحیه این رویداد بین المللی عصر امروز یکشنبه با حضور  امیردریادار حبیب‌الله سیاری  معاون  هماهنگ‌کننده ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی و جمعی از فرماندهان این نیرو، جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه، مدیرعامل  و جمعی از مردم و مسئولان جزیره کیش برگزار شد. 

این مسابقه با عنوان مسابقات بین المللی غواصی عمق ارتش های جهان ۲۰۱۹  به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با شرکت تیم های غواصی از روسیه، چین،آفریقای جنوبی، سوریه و ونزوئلا برگزار می شود  و  تا ۲۳ مرداد در آب هایی نیلگون خلیج فارس و  جزیره کیش ادامه خواهد داشت.

چهارمین دوه مسابقه بین المللی غواصی عمق  در قالب  مسابقات بین‌المللی نظامیان برگزار می شود ،  مسابقه بین المللی نظامیان   همزمان  در روسیه، چین، ایران، مغولستان، هند، بلاروس، ارمنستان، آذربایجان، قزاقستان و ازبکستان در ۳۲  رشته و با مشارکت ۳۰ کشور درحال برگزاری است. 

 بازیهای بین المللی ارتش های جهان با شرکت حدود ۲۰۰ تیم شامل بیش از پنج هزار نظامی از ارتش های ۳۶ کشور جهان برگزار می شود و نظامیان در ۳۲ رشته با یکدیگر رقابت می کنند.
 پنجمین دوره مسابقه بین المللی نظامیان جهان در ۲۵ میدان نظامی شامل روسیه، ایران، ارمنستان، بلاروس، هند، چین، قزاقستان، مغولستان، ازبکستان و جمهوری آذربایجان برگزار می شود،ر هند، مغولستان و ازبکستان نیز برای نخستین بار میزبان این مسابقات بین المللی  هستند. نخستین دوره این مسابقه بین المللی نظامی در سال ۲۰۱۵ به میزبانی روسیه و قزاقستان برگزار شد.
در این دوره از مسابقات علاوه بر حضور تیم هایی از نیروهای مسلح در کشورهای میزبان، جمهوری اسلامی ایران در دو رشته «غواصی عمق» به میزبانی نیروی دریایی ارتش در جزیره کیش و «گشت جاده‌ای» به میزبانی نیروی انتظامی در شهر پرند پذیرای تیم های نیروهای مسلح کشورهای شرکت کننده خواهند بود.

  این دومین بار است که مسابقه  بین المللی غواصی عمق در جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود. 

اولین دوره این مسابقه سال گذشته به میزبانی نوشهر برگزار شد که با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های کیش،  این  هم اکنون میزبان  دومین دوره این رقابت ها است که طی آن غواصان اعزامی از  ۱۰کشور منتخب دنیا در آبها و کرانه های مرجانی کیش به مصاف هم می روند. 

 در نخستین دوره برگزاری این مسابقه در نوشهر، تیم ایران در بخش غواصی عمق، مقام اول را کسب کرد و در مجموع پنجم جهان شد.

امیر دریادار خانزاده فرمانده نیروی دریایی ارتش در یک نشست خبری مهمترین هدف این مسابقه را  صلح و تحکیم امنیت  ذکر کرد و افزود: برگزاری این مسابقه نظامی نشان دهنده ثبات در خلیج فارس و مبین این است ما بدنبال صلح و امنیت جمعی هستیم.

۱۳۳۹   

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha