بازدید سرزده از بیمارستان‌ها به صورت هفتگی انجام می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به صورت هفتگی هم خودم و هم معاونان وزارت بهداشت از بیمارستان‌های کشور به صورت سرزده بازدید می کنیم و اگر در بیمارستان‌ها تخلف یا کاستی‌هایی مشاهده شود، بررسی و برخورد می‌شود.

سعید نمکی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره بازدید از مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور افزود: فقط خبر بخشی از این بازدیدها منعکس شده است و سرکشی‌های هفتگی از بیمارستان‌ها ادامه دارد.

وی بیان کرد: همچنین شبکه‌ای در حال راه اندازی است که خود مردم بر امور بیمارستان‌ها نظارت کرده و بتوانند مشکلات را به وزارت بهداشت به صورت مستقیم منعکس کنند. کارهای این شبکه نظارتی در حال انجام است و از ماه آینده راه اندازی می‌شود.

قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت نیز پیش از این به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود: تیم‌های نظارتی اداره‌های نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی ملزم شدند که به صورت ادواری و مستمر، بازدیدهای سرزده و شبانه از اورژانس‌های بیمارستانی انجام دهند. نظارت مستمر و دقیق جهت حفظ و ارتقای کیفیت خدمات درمانی ارائه شده از سوی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی همواره مورد تاکید معاونت درمان وزارت بهداشت قرار دارد.

جان بابایی همچنین گفته بود: بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی می‌توانند مشکلات خود را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اعلام کنند تا در اسرع وقت به این موارد رسیدگی شود. این سامانه همواره و به صورت ۲۴ ساعته در دسترس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =