بیش از ۷۵ هزار نفر روز میهمان تابستانی در کردستان اسکان یافتند
مرکز اقامتی درجه یک آموزش و پرورش

سنندج - ایرنا - از ابتدای فعالیت مراکز پذیرش و اسکان میهمانان تابستانی تا پایان روز ۱۱ مرداد امسال ۷۵ هزار ۳۶۵ نفر روز میهمان فرهنگی و غیر فرهنگی در مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان کردستان پذیرش شده‌اند.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از اواخر خرداد امسال و همزمان با آغاز فعالیت ستادهای اسکان تا  پایان روز جمعه ۱۱ مرداد، ۳۰ هزار و ۱۴۶ نفر میهمان در مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان اسکان داده شدند.

عیسی رحیمی با بیان اینکه ۲۷ هزار و ۷۲ نفر از این تعداد فرهنگی و سه هزار و ۷۴ نفر غیر فرهنگی بودند، گفت: این تعداد میهمان، در قالب هفت هزار و ۹۱۲ خانوار فرهنگی و ۹۲۸ خانوار غیر فرهنگی در این مراکز اسکان و پذیرش شده اند.

وی با اشاره به آماده سازی و تجهیز ۷۰ مدرسه با ۶۰۹ کلاس برای پذیرش و اسکان میهمانان در تابستان امسال افزود: از این تعداد کلاس، ۷۹ اتاق به صورت ویژه، ۴۲۷ اتاق از نوع الف و ۱۰۳ اتاق نیز از نوع ب مهیای اسکان فرهنگیان و میهمانان غیر فرهنگی است.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: در این راستا در مراکز اسکان سطح ویژه، فرش، تلویزیون، تخت، یخچال و وسایل سرمایشی و گرمایشی، پتو و بالش با حمام و آشپزخانه مشترک در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: مراکز پذیرش و اسکان تا ۱۵ شهریور از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ دایر بوده و پاسخگوی فرهنگیان و مسافران تابستانی هستند ضمن اینکه ۳۰۰ نفر از عوامل اجرایی نیز در سطح استان به میهمانان تابستانی خدمات رسانی می کنند.

تابستان امسال ۱۵ پایگاه به منظور پذیرش و خدمت رسانی به میهمانان فرهنگی در ایام تابستان در سطح استان کردستان پیش بینی شده است.
۷۳۴۸ /۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =