اولویت سوریه، جذب سرمایه از ایران برای بازسازی است

تهران-ایرنا- معاون وزیر اقتصاد تجارت خارجی سوریه با اشاره به تدوین قانون جدید سرمایه­‌گذاری در این کشور، گفت: اولویت برای ما جذب سرمایه از ایران است تا در مرحله بازسازی از آن استفاده کنیم.

«رانیا احمد» امروز (یکشنبه) در همایش آشنایی با فرصت­های سرمایه‌­گذاری در سوریه گفت: می­‌خواهیم شرایطی ایجاد کنیم تا تاثیرات منفی اشکالات سازمانی که به دلیل جنگ در سوریه به وجود آمد و محاصره­ای که علیه سوریه انجام شد، خنثی شود.

وی با اشاره به برنامه­ دولت سوریه برای بعد از جنگ، تصریح کرد: همه نهادها در این برنامه نقش دارند و برهه زمانی مشخصی برای انجام پروژه‌ها مشخص شده است. یک بخش از این برنامه در زمینه حاکمیت قانون و ایجاد نهادها و سازمان­هایی است که به بازسازی و خدمات مربوط هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه بازسازی سه مرحله امدادرسانی، بهبود و توسعه را مد نظر داریم، توضیح داد: در مرحله اول باید چالش‌­ها را شناسایی کرده و افقی برای آینده سوریه ترسیم کنیم.

احمد اعلام کرد: قانون جدید سرمایه­‌گذاری در سوریه را تدوین کرده‌­ایم که در مراحل پایانی است تا به این ترتیب سرمایه لازم برای بازسازی را جذب کنیم. در واقع می­‌خواهیم چتری ایجاد کنیم که همه سرمایه­‌ها را تحت پوشش گرفته و اجازه ندهد برخوردهای متفاوتی با سرمایه‌ها شود.

به گفته وی پروژه‌­هایی که در سوریه ایجاد می‌­شود در چارچوب ابن قانون خواهد بود.

معاون وزیر اقتصاد تجارت خارجی سوریه درباره برنامه دیگر این کشور برای حمایت از تولید توضیح داد: می­‌خواهیم به جای واردات، تولیدمان را خودکفا کنیم و در این زمینه بخش خصوصی باید در ایجاد شهرک‌­ها و شهرهای صنعتی به ما کمک کند.

وی از از بازرگانان حاضر در همایش خواست که در سرمایه‌­گذاری سوریه حضور قوی داشته باشند و افزود: اولویت برای ما جذب سرمایه از ایران است تا در مرحله بازسازی از آن استفاده کنیم. در زمینه تجاری نیز این اولویت با کسانی است که کالاهایی از ایران به سوریه بیاورند.

احمد سرمایه‌­گذاری در سوریه را از بهترین سرمایه‌گذاری‌­ها دانست و خاطرنشان کرد: تمام مذاکرات بین دو طرف در سطح رسمی نشان‌­دهنده این است که هر دو کشور برای همکاری با یکدیگر تمایل زیادی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =