انتقاد مسجدجامعی از بلاتکلیفی خانه‌های مشروطه‌خواهان

تهران- ایرنا- احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه همه شهرهای کشور خانه مشروطه دارند، جز پایتخت، از بلاتکلیفی خانه‌های بسیاری از مشروطه‌خواهان در این کلانشهر انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا وی روز یکشنبه در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حضور شهردار تهران در این جلسه گفت: در دولت اصلاحات که یکصدمین سالگرد مشروطه را گرامی داشتند در بسیاری از شهرها خانه مشروطه ایجاد شد.
وی گفت: در تهران نیز قرار شد خانه مدرس تملک یا بازسازی شود اما هزینه آن صرف تملک خانه نصیرالملک شد.

مسجدجامعی ادامه داد: در سومین دوره شورای اسلامی شهر تهران نیز براساس مصوبه شورا خانه آیت الله بهبهانی که رهبر بزرگ مشروطه بود تملک شد اما بلاتکلیف ماند.

عضو شورای شهر افزود: همچنین در شورای چهارم بحثی مبنی بر تملک خانه مدرس مطرح اما این خانه توسط بخش خصوصی تملک شد.

به گفته وی، وضعیت منزل شیخ فضل‌الله نوری هم بلاتکلیف مانده است.
وی در ادامه با بیان اینکه در فضای موجود اگر بخواهیم جایی را تملک کنیم اولویت با بناهای خیابان لاله‌زار است گفت: خانه پیرنیا و مشیرالدوله که سند مشروطیت در آن (مشیرالدوله) نوشته شد، در خیابان لاله‌زار قرار دارد که پیشنهاد می‌شود اولویت تملک با این خانه‌ها باشد.

مسجدجامعی در ادامه با اشاره به فعالیت های مربوط به بازسازی میدان حسن‌آباد که چندروز پیش دچار آتش سوزی شد گفت اکنون که بحث تعمیر و مرمت این میدان مطرح است، می‌توان این میدان را بهتر و با کیفیت‌تر مرمت کرد.

وی با بیان اینکه باید کاشی ها و بنا مانند قبل مرمت شود، اظهارداشت : منظور از مرمت، خوشکل ساختن نیست بلکه باید فضاها عیناً تکرار شود.

تهرام/۷۲۴۴/ ۱۰۰۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha