حکم انفصال از خدمت رئیس دانشگاه تربیت مدرس قطعی نیست

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس گفت: دیوان عدالت اداری رئیس دانشگاه ‎تربیت مدرس را به انفصال از خدمت محکوم کرد؛ اما این حکم قطعی نیست و ۲۰ روز به منظور اعتراض به این رای مهلت داده شده است.

دیوان عدالت اداری محمدتقی احمدی را به منظور مخالفت با ‎بورسیه‌های ‌غیرقانونی و همچنین استخدام ‎سارا دانشجو، فرزند وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری به انفصال از خدمت محکوم کرد؛ این مسئله در حالی است که این شخص (سارا دانشجو) اکنون به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس مشغول به فعالیت است.

"سارا دانشجو" فرزند کامران دانشجو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد و در مدت ۶ روز در دوران دانشجویی؛ (بدون گذران روند قانونی) بورسیه دانشگاه تربیت مدرس را دریافت کرد.

«محمدحسن نصرتی» روز یکشنبه در این رابطه به خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش گفت:‌ دیوان عدالت اداری یک حکم اولیه برای محمدتقی احمدی؛ ریاست دانشگاه تربیت مدرس به منظور انفصال از خدمت صادر کرده است.

وی ادامه داد: این حکم اولیه مبنی بر شکایت شماری از پرونده‌های بورسیه دانشگاهی در دیوان عدالت اداری و همچنین فقدان ترتیب اثر به منظور اشتغال اعضای هیات علمی صادر شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: دانشگاه تربیت مدرس معتقد است که این حکم به سبب شکایت یکی از بورسیه ها به دیوان عدالت اداری صادر شده است و این مسئله در حالی است که این فرد در این مرکز علمی با مرتبه استادیار به فعالیت های آموزشی و پژوهشی به همراه دریافت حقوق مشغول به فعالیت است.

نصرتی خاطرنشان کرد: دیوان عدالت اداری در این خصوص پاسخ و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کرده است و در زمان حاضر دانشگاه تربیت مدرس در انتظار اصلاح این حکم و به عبارت دیگر رفع انفصال ریاست این دانشگاه است.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha