۹۰ درصد خدمات ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی مکانیزه است

بجنورد- ایرنا- مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی گفت: ۹۰ درصد خدمات در این اداره کل بصورت مکانیزه انجام می شود و در این راستا، ۲ ایستگاه شمیم به منظور پوشش تمام مناطق برای بهره برداری عملیات نقشه برداری نصب شده است.

پروژه ایجاد شبکه موقعیت‌یابی یکپارچه مالکیت‌ها (سامانه شمیم) تابستان سال ۱۳۹۵ در کشور آغاز شد. شمیم ترکیبی از ایستگاه های دایمی، نقشه برداران واحدهای ثبتی و گیرنده های روور توزیع شده بین آنها، زیر ساختهای سخت افزاری، شبکه و نیروی انسانی، مدیریت کاربران، نظارت و پشتیبانی از سیستم، نرم افزار های مدیریت کاربران، نرم افزار های واسط برای صدور سند مالکیت و دستورالعمل ها و شیوه نامه های اجرایی است.

به گزارش ایرنا، قدرت حاجی پور در دیدار با فرماندار جاجرم اظهار داشت: نصب ۲ ایستگاه شمیم دیگر در این استان ۲۸ هزار کیلومترمربعی ضروری به نظر می رسد.

وی با اشاره به حوادث اخیر سیل در بعضی از استان های کشور گفت: تمامی اراضی دولتی بعنوان اموال بیت المال بوده و مطابق قانون حد نگار کاداستر، انتظار از کلیه ادارات دولتی  این است که تمامی املاک غیر منقول موجود در استان را نقشه برداری و با استاندارهای کاداستر برای جانمایی در بانک اطلاعات املاک ارائه کنند تا بتوان در حوداث غیرمترقبه به بهترین شکل ممکن کشور را مدیریت کرد.

حاجی پور افزود: با انجام نقشه برداری از اموال و املاک بیت المال و مردم راحت نگهداری کرد.

محدوده‌بندی یا حدنگاری، فهرست نقشه‌برداری ثبتی است، یعنی آن نوع نقشه‌برداری که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد.

۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها