۱۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 83423756
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۵ درصد وام های ازدواج اصفهان پرداخت شد

اصفهان- ایرنا- معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: ۹۵ درصد وام های ازدواج جوانان این استان تا پایان سال گذشته پرداخت شد و بقیه در حال انجام است.

رامین نعیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته ۵۵ هزار جوان متقاضی وام ازدواج بودند که ۹۵ درصد آن ها تسهیلات را تا پایان سال دریافت کردند.

وی بیان کرد: تا پایان خردادماه امسال افزون بر ۱۹ هزار جوان متقاضی دریافت این تسهیلات بودند که ۵۸ درصد آن ها تاکنون این وام را دریافت و بقیه در حال انجام فرآیند اداری برای تکیمل پرونده هستند.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان اصفهان با بیان این که محدودیتی برای تخصیص وام های ازدواج وجود ندارد، خاطرنشان کرد: سن جوانی از ارکان مهم دریافت وام است و زوج های جوان از زمان انتقاد عقدزوجیت به مدت دو سال برای دریافت این تسهیلات فرصت دارند.

وی اضافه کرد: در صورت تکمیل بودن مدارک ارائه وام در مدت زمان اندک انجام می شود و آنچه موجب افزایش زمان واریزی مبلغ وام شده، تکمیل نبودن مدارک بوده است.

نعیمی با اشاره به این که انجام ازدواج آسان از برنامه های سازمان های مردم نهاد جوانان است، خاطرنشان کرد: تهیه جهیزیه و امکانات برای ازدواج توسط تشکل های مردمی جوانان و سایر نهادهای مدنی در استان انجام می شود که این موضوع به ترویج فرهنگ ازدواج و انجام این رویداد کمک می کند.

وی ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی پیش از ازدواج، حین ازدواج و پس از ازدواج از دیگر طرح های وزارت ورزش و جوانان با مشارکت سازمان های مردم نهاد جوانان است که سال گذشته نزدیک به یکصد دوره در استان اصفهان برگزار و جوانان مجرد، متاهل و در دوران نامزدی از این برنامه آموزشی استفاده کرده اند.

جمعیت جوان استان اصفهان یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۸۵۴ نفر است.

 بیش از ۵۶۰ هزار نفری ازدواج در سال ۹۷ در سطح کشور به ثبت رسیده که ۴۸۶ هزار و ۶۶۱ مورد آن شهری و مابقی مربوط به ثبت ازدواج در روستاه های کشور است.

طی این مدت همچنین ۱۷۵ هزار  و ۶۱۴ مورد طلاق به ثبت رسید که از این تعداد ۶۴ هزار و ۱۲۴ مورد آن در شهرهای کشور و مابقی در روستاها اتفاق افتاده است.

 بر اساس آمار و اطلاعات تا پایان خرداد ماه امسال ۲۳۱ هزار و ۶۶۶ فقره تقاضای دریافت وام به ثبت رسید که از این تعداد ۱۸۲ هزار و ۵۱۱ نفر با طی مراحل قانونی موفق به اخذ وام ازدواج شده اند.

طبق این قانون، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال ۱۳۹۸، ۳۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنجساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است. بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرند.

/۶۰۲۶/۷۱۳۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =