انس با قرآن زندگی مادی و معنوی انسان را می سازد

اصفهان- ایرنا - مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب‌الزمان (ع) با اشاره به نقش انس با قرآن و اهل بیت (ع) در رشد مادی و معنوی، گفت: دستورات قرآن و انس با آن زندگی مادی و معنوی انسان را می سازد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین رحمت‌اله صادقی شامگاه روز شنبه در اختتامه مسابقات قرآن کریم کارکنان سپاه استان اصفهان با تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) افزود: ارتباط و انس با قرآن مایه برکت زندگی، معنویت بیشتر، و توفیق در زندگی خانوادگی، اجتماعی و شغلی انسان است.

وی ادامه داد: پاسداران و سربازان نظام اسلامی همواره باید دو رکن قرآن و عترت  را در سرلوحه کار خود قرار می دهند و می دانند انس با این دو رکن مانع از ورد سایر محبت های ضد معنوی و مادی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب‌الزمان (ع) ادامه داد: دستورات قرآن و اهل بیت (ع) سلامت دنیا و آخرت انسان را تضمین می کند زیرا این دستورات ابعاد مختلف زندگی انسان را مد نظر قرار داده است.

وی اضافه کرد: شرط رهایی از تنهایی در دنیا، برزخ، فشار قبر، آخرت و عبور کردن از پل صراط مانوس بودن با قرآن کریم است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبری در خصوص انس با قرآن در زندگی، خاطرنشان کرد: در روایات اسلامی تاکید شده است، کسی که در دنیا با قرآن رفاقت داشته و در آن تدبر و پژوهش کند زندگی سعاتمندی را پیدا می‌کند و مرگ وی مانند مرگ شهدا می‌شود، در روز قیامت از اهل نجات‌یافتگان است و از آتش سخت روز قیامت نجات پیدا می‌کند  و قرآن کلام الهی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب‌الزمان (ع) ادامه داد: از منظر اسلام نماز وسیله ای برای صحبت کردن با خدا و  تلاوت قرآن وسیله ای برای صحبت کردن خدا با ماست.

مرحله استانی مسابقات قرآنی کارکنان سپاه  با حضور ۴۰۰ برادر و ۱۰۰ خواهر از کارکنان رده های مختلف سپاه در استان اصفهان برگزار شد.

این مسابقات در رشته های مفاهیم، قرائت، ترتیل، اذان و حفظ کل قرآن، حفظ ۲۰، ۱۵، ۱۰، پنج و سه جزء قرآن  برگزار شد.

در این مراسم از نفرات اول تا سوم رشته های ده گانه تجلیل شد.

۶۰۲۶//۷۱۳۴/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =