۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83423554
۰ نفر
روسیه: تحریم های آمریکا تأثیری بر سیستم مالی ما ندارد

تهران- ایرنا- وزیر اقتصاد روسیه روز شنبه گفت: تحریم های جدید آمریکا علیه مسکو هیچ تأثیری بر سیستم مالی کشور ما نخواهد داشت.

به گزارش یورو نیوز، «آنتون سیلوانوف» گفت: تحریم های جدید ایالات متحده به روابط دوجانبه بین مسکو و واشنگتن آسیب می رساند اما سیستم مالی روسیه در برابر فشارهای خارجی، مقاوم است.

سیلوانوف افزود: اقتصاد روسیه قبلاً ثابت کرده که در سال های اخیر در برابر محدودیت های خارجی مقاوم بوده است.  

وی گفت: با توجه به بدهی های عمومی و بدهی های شرکت ها، ما اطمینان داریم که سیستم مالی ایجاد شده به ما کمک می کند تا نیازهای بودجه و نهادها را با منابع وام گرفته شده تأمین کنیم.

کاخ سفید، روز جمعه ۱۱ مرداد اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تحریم های تازه ای را علیه روسیه در ارتباط با مسمومیت شیمیایی «سرگئی اسکریپال» جاسوس سابق روسی در بریتانیا، وضع کرد.

آمریکا سال گذشته پس از نتیجه گیری در خصوص دست داشتن روسیه در استفاده از سم عصبی «نووی‌چوک» برای ترور اسکریپال و دخترش یولیا اسکریپال در انگلیس، تحریم هایی علیه این کشور اعمال کرد.

هوگان جیدلی سخنگوی کاخ سفید در این زمینه گفته است: پس از اعمال دور نخست تحریم علیه روسیه به دلیل تلاش برای ترور یک شهروند بریتانیا، این کشور تضمین های لازم را طبق قانون ایالات متحده ارائه نکرده است.

سرگئی اسکریپال، سرهنگ سابق در سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه که در پی جاسوسی برای آمریکا و حبس چندین ساله به بریتانیا پناهنده شده بود، اواسط اسفندماه ۹۶ به همراه دخترش با ماده‌ای سمی مسموم شد.

مقامات انگلیس پس از مدتی تحقیقات و آزمایش، اعلام کردند که این ماده سمی «نووی‌چوک» نام دارد و تنها در اختیار شوروی سابق بوده است. روسیه این اتهام را رد می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =