۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۱
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83423539
۰ نفر

برچسب‌ها

احداث هزار کیلومتر آتشبُر جنگلی در گلستان

گرگان- ایرنا ـ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که برای جلوگیری از بروز حریق در جنگلهای گلستان هزار کیلومتر آتشبُر در این مناطق احداث شد که نتیجه آن و دیگر اقدامات پیشگیرانه، کاهش ۷۰ درصدی حریق در مناطق جنگلی استان بود.

در این طرح در کنار جاده ها و مناطقی که دارای علفزارهای انبوه هستند با ماشین آلات سنگین شیارهایی به عرض چند متر احداث می شود تا در زمان آتش سوزی امکان دسترسی برای اطفای حریق آسان تر و سریعتر صورت گیرد.

ابوطالب قزلسفلو امروز شنبه در مراسم روز جنگلبان در گرگان اظهار داشت: بارندگی های امسال و رویش گیاهان علفی یکساله در زیر اشکوب جنگلها شرایط حریق در جنگل ها و مراتع استان را مهیاتر از سال های قبل کرده است.

وی به برنامه های پیشگیرانه برای کاهش حریق در جنگل ها و مراتع استان اشاره کرد و گفت : فرهنگ سازی روندی دیربازده و زمان بَر است اما موفقیت در این حوزه را تضمین می کند.

وی شرایط فعلی گلستان در مواجهه با حریق را قابل قبول دانست و گفت: با بسیج نیرو و امکانات استمرار از تهدید به آتش سوزی منابع طبیعی جلوگیری خواهیم کرد.

قزلسفو با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق جنگلی گلستان گفت : موضوع ساخت و سازهای غیرمحاز در استان با جدیت از سوی مسئولان کشوری دنبال می شود و باید در خلع ید اراضی که حکم آن قطعی شده تسریع شود.

در پایان این مراسم روز جنگلبان از ۳۲ سرجنگلبان گلستانی تجلیل شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =