۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۰
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83423500
۰ نفر

پروندهٔ خبری

هند استفاده از بمب‌های خوشه‌ای علیه غیرنظامیان پاکستانی را تکذیب کرد

تهران- ایرنا- ارتش هند روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که ادعای پاکستان مبنی بر استفاده آن کشور از بمب های خوشه ای علیه غیرنظامیان در خط مرزی کشمیر نادرست است.

به گزارش روزنامه ایندیا تودی، ارتش هند ادعا کرد که نیروهای نظامی این کشور تنها علیه اهداف نظامی و تروریست های اجیر شده توسط پاکستان دست به اقدام نظامی زده اند.

بر اساس بیانیه ارتش هند، پاکستان مرتب تلاش می کند تا تروریست ها را تحت فشار قرار دهد و با در اختیار گذاشتن تسلیحات نظامی، به آنان کمک کند. هند در پی مذاکرات بیشمار در مورد اداره عملیات نظامی، حق پاسخگویی را حفظ کرده است. این واکنش ها فقط در برابر اهداف نظامی و به تروریست های اجیر شده توسط ارتش پاکستان صورت می گیرد.

ارتش هند افزود: ادعاهای مربوط به شلیک بمب های خوشه ای توسط هند، یکی دیگر از دروغ ها و فریب های پاکستان است.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان روز شنبه در پیامی توییتری، حملات اخیر بمب های خوشه ای هند علیه غیرنظامیان در خط مرزی کشمیر را بشدت محکوم کرد.

کشمیر منطقه مورد منازعه هند و پاکستان است و بخشی از آن، که تحت کنترل هند است، سال‌ها شاهد درگیری بین گروههای تجزیه طلب با نیروهای امنیتی هند بوده است؛ به گونه ای که در سال گذشته بیش از ۱۰۰ غیرنظامی در این درگیری‌ها کشته شدند.

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =