سه کمیته برای توسعه شهرستان خور و بیابانک تشکیل شد

اصفهان - ایرنا - در اولین جلسه طرح توسعه خور و بیابانک تشکیل سه کمیته برای بررسی اجرای طرح های مورد نیاز در این شهرستان براساس سند طرح یاد شده تصویب شده است.

 در این جلسه که عصر روز شنبه به ریاست استاندار و با حضور فرماندار خور و بیابانک، نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد تشکیل کمیته های کشاورزی و صنایع وابسته، میراث فرهنگی و گردشگری و صنعت و معدن مصوب و مقرر شد این کمیته ها تا ۱۲ روز آینده طرح های مورد نیاز برای توسعه این شهرستان براساس سند طرح توسعه خور و بیابانک را به منظور بررسی در کمیته زیرساخت ها متشکل از مدیران کل راه و شهرسازی، آب منطقه ای، برق، مخابرات، گاز و راه و شهرسازی پیشنهاد دهند. 

در سال گذشته طرحی برای توسعه شهرستان های کمتر توسعه یافته کشور توسط وزارت کشور و با همکاری سازمان برنامه و بودجه اجرایی شد که براساس آن هر یک از استان های کشور براساس شاخص های توسعه، یکی از شهرستان های خود را به عنوان کمتر توسعه یافته به وزارت کشور معرفی کردند. 

از استان اصفهان شهرستان خور و بیابانک به عنوان شهرستان کمتر توسعه یافته این استان به وزارت کشور معرفی شد تا طرح ویژه ای برای توسعه آن اجرا شود. 

ایوب درویشی  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان در اولین جلسه طرح توسعه شهرستان خور و بیابانک هدف از اجرای این طرح را توانمند کردن مردم منطقه و توسعه اشتغال و کارآفرینی در این شهرستان براساس ظرفیت های آن و با مشارکت بخش خصوصی بیان کرد. 

همچنین استاندار اصفهان با اشاره به اینکه خور و بیابانک بعنوان شهرستان کمتر توسعه یافته استان معرفی شده است، تسریع در اجرای طرح توسعه این شهرستان را خواستار شد و گفت: در این راستا باید از تجربیات و دستاوردهای سایر استان ها استفاده کرد.

عباس رضایی افزود: برای اجرای این طرح باید از کمک بخش خصوصی و دولتی و نهادها از جمله بنیاد مستضعفان و برکت استفاده کرد. 

وی اظهارداشت: خور و بیابانک منطقه ای بکر و مستعد برای سرمایه گذاری براساس ظرفیت های بومی است که برای سرمایه گذاری و توسعه آن به همت و تلاش نیاز است. 

استاندار اصفهان با بیان اینکه برگزاری جلسات برای اجرای توسعه شهرستان خور و بیابانک باید کاربردی باشد، گفت: در جلسه بعدی که ۱۵ روز آینده برگزار خواهد شد، باید اقدامات انجام شده برای توسعه شهرستان خور و بیابانک گزارش شود. 

در این جلسه ظرفیت های بومی منطقه از جمله در زمینه های " کشاورزی و دامپروی " از جمله کشت گیاهان دارویی و پرورش شتر و شترمرغ، " گردشگری" و " معدن " تبادل نظر شد. 

تفویض اختیار به مدیران شهرستانی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و صنعت، معدن و تجارت پیشنهادهای خود را به کمیته های یاد شده که زیر نظر معاون امور عمرانی استانداری اصفهان تشکیل خواهد شد، ارائه دهند. 

شهرستان خور و بیابانک با ۲۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ هزار کیلومتر وسعت در ۴۲۰ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد. 

۲۰۹۳ /۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =