۱۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۲۰
کد خبرنگار: 2969
کد خبر: 83423492
۰ نفر
نمایشگاه فرهنگی ایران در مسکو گشایش یافت

مسکو - ایرنا - نمایشگاه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از امروز شنبه همزمان با برگزاری پنجمین دوره مسابقات بین المللی نظامیان جهان در روسیه آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه در سالن دوستی مسابقات بین المللی نظامیان روسیه در 55 کیلومتری غرب مسکو برپا است و تا پایان رقابت ها پذیرای نظامیان و مردم علاقه مند به مسابقات نظامی در سالن خانه دوستی است.

وحید شفیعی مسئول غرفه فرهنگی و هنری ایران به ایرنا گفت: ما امیدواریم در طول نمایشگاه بتوانیم سفیر شایسته ای برای معرفی تاریخ خوب کشورمان باشیم.

وی افزود: در نمایشگاه امسال صنایع دستی نفیس ایران شامل خاتم‌کاری، مینا کاری، ظروف مسی، فرش، گلیم و کیف، کتاب‌های نفیس و ارزشمند ایرانی برای آشنایی بیشتر با ایران و هنر خطاطی و نقاشی ایرانیان در معرض دید عموم قرار گرفته است.

سرهنگ سعید امیری  مدیر ارتباطات رسانه ستاد کل نیروهای مسلح نیز به ایرنا گفت: ایران چند سالی است که حضوری پر رنگ و موفق در مسابقات نظامیان جهان در روسیه دارد و تیم های مختلفی متشکل از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی به این مسابقات اعزام می شوند.

به گفته وی، از سال گذشته در حاشیه مسابقات بین المللی نظامی، برپایی نمایشگاه فرهنگی و هنری در دستور کار ستاد کل نیروهای مسلح ایران قرار گرفت و بر همین اساس ایران پارسال برای نخستین بار در این نمایشگاه شرکت کرد که در ارزیابی که میزبان به عمل آورده بود، غرفه ایران جزو بهترین ها بود و مسئولان روسیه ضمن اذعان به این مهم از ایران خواستند امسال نیز در این بخش شرکت کند.

سرهنگ امیری ادامه داد: امسال نیز ستاد کل نیروهای مسلح با یک برنامه ریزی مدون و با همکاری سازمان های متعدد از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری در نمایشگاه شرکت کرده است و تلاش می کنیم فرهنگ ناب ایران را به مردم سراسر دنیا بویژه مقامات عالی رتبه نظامی معرفی کنیم.

پنجمین دور مسابقات بین المللی نظامیان جهان امروز شنبه با شرکت زبده ترین نظامیان ایران به سرپرستی امیر سرتیپ محمد حسن باقری معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح و نیروهای نظامی بیش از 30 کشور دیگر در ۵۵ کیلومتری غرب مسکو آغاز شد.

۲۲ رزمنده در قالب تیم تانک از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۴۴ نیرو در قالب تیم تهاجم دریابرد از نیروی دریایی ارتش، ۴۲ رنجر از تیم هوابرد نیروی زمینی ارتش و ۱۴ پلیس در قالب تیم حافظان نظم از ناجا در مسابقات روسیه حضور دارند و در چهار رشته به رقابت با نظامیان سایر کشورها می پردازند.

در ایران نیز قرار است دو رشته غواصی در عمق (به میزبانی نیروی دریایی ارتش) در جزیره کیش و مسابقه گشت جاده ای در تهران( به میزبانی نیروی انتظامی) برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =