۱۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۰
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 83423475
۰ نفر
۲ هکتار  از اراضی ملی فیروزکوه رفع تصرف شد

تهران- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه گفت: ۲ هکتار از اراضی ملی در منطقه پلاک طارم شهرستان فیروزکوه رفع تصرف شد.

به گزارش عصر شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جمشید جویباری با اعلام این مطلب اعلام کرد: این اراضی در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع و با دستور دادستان شهرستان فیروزکوه بازپس گیری و به دولت بازگردانده شد.

وی تصریح کرد: متصرفان پس از تصرف اقدام به دیوارکشی و قطعه بندی بر روی این اراضی کرده بودند که با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی تمامی دیوارکشی ها و بناها تخریب و این اراضی به حالت اولیه بازگردانده شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه تأکید کرد: عرصه های منابع طبیعی جزو سرمایه ملی و متعلق به همه نسل هاست که از این رو حفاظت از این عرصه ها از تکالیف و وظایف اصلی مجموعه منابع طبیعی به شمار می آید که به صورت مستمر و دائمی انجام می شود.

وی از عموم مردم درخواست کرد هرگونه تخریب و تصرف به عرصه های ملی را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

شهرستان فیروزکوه در شمال شرقی استان تهران واقع شده است.

تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =