ناجیان غریق آستارا ۱۲ نفر را از غرق شدن نجات دادند

آستارا-ایرنا- رئیس هیات نجات غریق آستارا گفت: ناجیان غریق این هیات ۱۲ نفر را از غرق شدن در آب های ساحلی این شهرستان نجات دادند.

حسین انزابی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نجات یافتگان، روز گذشته در پنج منطقه خطر آفرین و طرح سالمسازی صدف شنا می‌کردند و در نجات آنها نیروهای هلال احمر نیز همکاری کردند.
وی افزود: جمعه هفته گذشته نیز ناجیان غریق ۱۱ نفر را در آب‌های ساحلی آستارا از غرق شدن نجات داده بودند .

 به گفته وی ۳۶ ناجی غریق با کارت‌های درجه یک و دو مهارت از فدراسیون نجات غریق و دو دستگاه جت اسکی در طرح‌های سالمسازی سفیر امید، صدف و لوندویل و ۱۴ منطقه خطر آفرین ساحل آستارا مستقر شده است.
وی ساعت کار ناجیان را هشت تا ۲۰ اعلام و گردشگران را به شنا در طرح‌های سالمسازی دریا و خودداری از شنا در هوای بارانی و مناطق خطرآفرین توصیه کرد.
انزابی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از جان باختن در دریا علاوه بر خدمات امدادی، نصب تابلوهای هشدار در نقاط خطر آفرین و افزایش تجهیزات ناجیان ضروری است و امیدواریم مسئولان در این خصوص اقدام کنند.
شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده و با سه طرح سالمسازی دریا در ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر، یکی از ۲۰ شهر گردشگرپذیر ایران است.

۷۱۰۵ /6030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =